Mistrzynie Polski z SP nr 12 spotkały się z Prezydentem Miasta Gniezna – Tomaszem Budaszem

2018-06-19

W wtorek 19 czerwca w gnieźnieńskim Urzędzie Miejskim doszło do spotkania na które Prezydent – Tomasz Budasz wraz z swoim zastępcą Michałem Pawłowskim oraz Dyrektorem Edukacji - Marianem Pokładeckim zaprosił Mistrzynie Polski w piłce ręcznej kobiet z Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie.

Przy okazji tego spotkania z trenerem młodych szczypiornistek Robertem Popkiem oraz samymi zawodniczkami, które wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz ze swoim zastępcą Michałem Powałowskim i Marianem Pokładeckim, wręczyli za zajecie pierwszego miejsca w Polsce młodym zawodniczkom z Szkoły Podstawowej nr 12 specjalne przygotowane na tą okazję upominki. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy o turnieju oraz słodką przekąskę. Prezydent Budasz obiecał, że młody zespół z „Dwunastki” mecze w nowym sezonie  będzie rozgrywał w nowej hali, która już nie długo zostanie oddana do użytku przy ulicy Sportowej.

Przypomnijmy iż zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 12 wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce w finałowej rozgrywce, która miała miejsce w Głuchołazach. To właśnie tam zebrano 16 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym reprezentację Szkoły Podstawowej nr 12, która wcześniej wywalczyła tytuł mistrzowski w Wielkopolsce. Faza grupowa, w której gnieźnianki mierzyły się z sześcioma innymi ekipami przebiegła gładko. Szczypiornistki z Grodu Lecha zwyciężyły we wszystkich spotkaniach, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i udział w ćwierćfinale turnieju. W nim zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski okazały się lepsze od drużyny z Wąbrzeźna (8:6).

Kolejna runda to jeszcze jedna wygrana SP 12. Tym razem gnieźnianki pozostawiły w pokonanym polu zespół Gardei (10:6). Do pełni szczęścia brakowało tylko triumfu w finale mistrzostw Polski. I tak się stało. Zespół z Radzymina musiał uznać wyższość zawodniczek „Dwunastki”, które zwyciężyły w finałowej batalii 11:9. Tym samym zdobyły złote medale i tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Z swojej strony gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w Polsce i liczymy na kolejne udane występy młodych piłkarek ręcznych SP nr 12 z Gniezna.