MKK Gniezno po raz drugi ogrywa Ogniwo Szczecin w trwającym sezonie

2022-02-12

W sobotę 12 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki, doszło do kolejnego spotkania mistrzowskiego 2LM w trwającym sezonie 20221/2022.

Tego dnia Sklep Polski MKK Gniezno, w meczu 23 kolejki ligowej podejmował zespół Ogniwa Szczecin. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, rozegranym 7 listopada 2021 roku w ramach 8 kolejki minimalnie zwyciężyli w Szczecinie koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno wygrywając mecz 67:63 (26:15, 7:25, 14:13, 20:13). W rewanż górą okazali się również podopieczni Tomasza Konowalskiego wygrywając mecz tym razem dwunastoma punktami 87-75 (19:15, 33:19, 14:21, 21:20) i odnosząc tym samym 14 zwycięstwo w tym sezonie. Co do samego przebiegu meczu to zespół Sklep Polski MKK Gniezno, pojedynek pod koszem rozpoczął znakomicie wygrywając dwie pierwsze kwarty po których to do przerwy prowadził zdecydowanie 52:34. Pierwsza kwarta spotkania zakończyła się wygraną koszykarzy z grodu Lecha w stosunku 19:15 a drga aż 33:19. Goście z Szczecina, osiemnastopunktowe prowadzenie gospodarzy po pierwszej połowie zmniejszyli w trzeciej kwarcie wygranej ją 21:14 i Sklep Polski MKK prowadził po niej już tylko jedenastomapunktami 66:55. Czwarta kwarta sobotniego meczu zakończyła się jednak zwycięstwem koszykarzy z grodu Lecha w stosunku 21:20 co dało podopiecznym Tomasza Konowalskiego zwycięstwo w całym spotkaniu 87:75.

Sklep Polski MKK Gniezno – Ogniwo Szczecin 87-75 (19:15, 33:19, 14:21, 21:20)

Punkty dla MKK zdobyli: Dariusz Dobrzycki - 30 i 9 zbiórek, Adrian Sobkowiak - 16 i 12 asyst, Dariusz Wietrzyński - 12 i 10 zbiórek, Juliusz Barański - 9, Emil Rau - 8, Michał Szydłowski - 7, Artur Kozłowski - 3 i Eryk Błachowiak 2.

Dla Ogniwa Szczecin najwięcej punktów rzucili: Szymon Szmit -28, Karol Nowicki -19 i Michał Huk – 15.