MKK Gniezno pokonuje młodzież SMS PZKosz Władysławowo

2022-02-24

W środę, 23 lutego koszykarze MKK Gniezno podejmowali w ramach 25 kolejki PZKosz w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę SMS PZKosz. Władysławowo.

Koszykarze SMS przed środowym meczem zajmowali trzynaste miejsce w tabeli drugiej ligi z bilansem 6:13. Z kolei koszykarze MKK Gniezno do tego spotkania przystępowali z czwartego miejsca z bilansem 14:5. Przypomnijmy iż w pierwszym meczu rozegranym we Władysławowie koszykarze SMS wygrali z gnieźnianami 76:61. I podopieczni Arkadiusza Konowalskiego przed środowym meczem chcieli z pewnością zrewanżować się swojemu rywalowi za porażkę w rundzie sezonu zasadniczego i spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Rewanż za pierwszą porażkę gnieźnian w pełni zakończył się sukcesem gdyż Sklep Polski MKK Gniezno, wygrał środowe spotkanie po zaciętym boju pięcioma punktami 77:72. Co do samego przebiegu spotkania to gnieźnianie w mecz weszli bardzo dobrze po wygranych dwóch pierwszych kwartach 17:14 i 25:17 to oni na przerwę schodzili prowadząc z swoim rywalem 42:31. O ile dwie pierwsze kwarty koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, wygrał może nie zdecydowanie lecz w przekonujący sposób. To drugą część spotkania podopieczni Arkadiusza Konowalskiego rozpoczęli niezbyt dobrze. Młodzież SMS PZKosz. Władysławowo, bowiem zdecydowanie wygrało trzecią kwartę 23:16 przez co zmniejszyło prowadzenie gnieźnian  do czterech punktów 54:58. W czwartej kwarcie koszykarze z grodu Lecha wskoczyli jednaj na odpowiednie tory swojej gry i wygrywając tą część meczu 19:18 rozstrzygnęli cale spotkanie na swoją korzyść w stosunku 77:72.

Sklep Polski MKK Gniezno - SMS PZKosz. Władysławowo 77:72 (17:14, 25:17, 16:23, 19:18).

Punkty dla Sklep Polski MK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki - 26 (8 zbiórek), Adrian Sobkowiak - 10 (9 asyst), Juliusz Barański - 12, Michał Szydłowski i Marek Sobkowiak po 5, Dariusz Wietrzyński - 4, Artur Kozłowski - 3 i Hubert Konowalski - 2.

Dla SMS PZKosz. Władysławowo najwięcej punktów rzucili: Piotr Wińkowski -18, Igor Krzych – 14, Igor Stolarz – 11 i Mateusz Samiec – 10,

Kolejny mecz Sklep Polski MKK Gniezno rozegra 26 lutego na wyjeździe z AZS Politechniką Gdańską. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13.00.