MKK Gniezno trzynastoma punktami przegrywa w Katowicach

2021-04-14

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, od porażki rozpoczęli 2 rundę play-off przegrywając w środę 14 kwietnia na wyjeździe w Katowicach z AZS AWF Mickiewicz - ROMUS w stosunku 96:83.

Środowy rywal Sklepu Polski MKK Gniezno, drużyna z woj. śląskiego swoje mecze rozgrywała w Grupie "C", gdzie z bilansem 17-7 (10-2 dom, 7-5 wyjazd) zajęła 3 miejsce w rundzie zasadniczej. W pierwszej rundzie play-off zespół z Katowic rozgrywał mecze z drużyną AZS PWSTE Jarosław. Stan rywalizacji 2:0 - na wyjeździe mecz zakończył się wynikiem 72:69, u siebie natomiast 106:63. Z kolei gnieźnianie w pierwszej rundzie play-off  co było dużą sensacją wyeliminowali drugi zespół grupy A mowa tutaj o Asseco Arka Gdynia II przegrywając u siebie 74:77 by następnie w rewanżu na trenie rywala pokonać zespół z Gdyni w stosunku 87:98. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem bezpośredniej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami można było liczyć na wielkie emocje w Katowicach i jak najlepszego występ zawodników z Pierwszej Stolicy w tym spotkaniu wyjazdowym. Tak też było lecz lepszymi w pierwszy spotkaniu 2 rundy play-off okazali się katowiczanie wygrywając całe spotkanie trzynastoma punktami 93:83.

O tym że nie będzie to łatwy spacerek do osiągniecia zwycięstwa przez Sklep Polski MKK Gniezno, podopieczni Arkadiusza Konowalskiego przekonali się po pierwszej kwarcie, którą przegrali 24:30. Straty z pierwszej kwarty gnieźnianie zniwelowali w drugiej wygrywając ją nieznacznie 20:19 i na przerwę schodzili przegrywając z AWF  Mickiewicz – ROMUS Katowice zaledwie pięcioma punktami 49:44. O porażce koszykarzy z pierwszej Stolicy Polski, zadecydowała druga część środowego meczu w Katowicach. W trzeciej kwarcie po błędach w grzech, kilku stratach piłek i niewykorzystanych w pełni rzutów wolnych gnieźnianie po raz drugi w meczu przegrali dość wysoko 15:23. I po trzech kwartach gospodarze prowadzili zdecydowanie 72:59. Mimo że czwarta kwarta zakończyła się remisem 24:24 to jednak w całym środowym spotkaniu lepszymi okazali się koszykarz AWF  Mickiewicz – ROMUS Katowice wygrywając 96:83 i z bagażem trzynastu oczek na plusie myślą z pewnością o spotkaniu rewanżowym do którego dojdzie w Gnieźnie w najbliższą sobotę 17 kwietnia o godzinie 18.00. Jeśli w tym spotkaniu gnieźnianie doprowadzą do remisu w dwumeczu to podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, będzie czekało trzecie spotkanie AWF  Mickiewicz – ROMUS Katowice, które wyłoni zwycięzcę 2 rundy play-off gdyż w tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw.

AWF  Mickiewicz – ROMUS Katowice – Sklep Polski MKK Gniezno 96:83 (30:24, 19:20, 23:15, 24:24)

Najwięcej punktów dla AWF  Mickiewicz – ROMUS Katowice zdobyli: Łukasz Szczypka -24, Mariusz Piotrowski -18, Karol Leszczyński -16, Tomasz |Stankala -13, Kuba Piśla  i Łukasz Kłaczek po 8, Jakub Nowak – 7, Tomasz Krzymiński - 2

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Daniel Kotwasiński - 20, Piotr Leśniczak - 17, Emil Rau - 15, Dariusz Wietrzyński - 12, Mateusz Rutkowski - 6, Adam Bednarczyk - 5, Hubert Konowalski - 3, Michał Szydłowski i Marcin Nocek po 2 oraz Marek Sobkowiak -1.