MKK Gniezno ulega KU AZS UAM Poznań na własnym terenie!

2013-10-26

26 października w hali sportowo-widowiskowej II LO mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie, rozegrano trzeci mecz III ligi koszykówki mężczyzn, w którym MKK Gniezno podejmowało KU AZS UAM Poznań.

Pierwsza połowa nie wskazywała końcowego niepowodzenia. Nasi koszykarze prezentując szybka i ofensywną koszykówkę zwyciężyła pierwszą odsłonę 50 :35. Trzecia kwarta to całkowita przemiana obu zespołów. Niestety na niekorzyść gospodarzy. Goście jak sami ocenili,rozegrali najlepszą połowę w historii swoich występów w rozgrywkach ligowych. Agresywna obrona zmuszała MKK do niecelnych rzutów w ataku, akademicy byli natomiast niemal nieomylni. Zdecydowanie podbudowani goście zwyciężyli drugą odsłonę gry 54:34 i całe spotkanie 89:84

W ekipie gnieźnieńskiej w drugiej połowie szwankowała organizacja gry w ataku. Brak było szybkiego przejścia z obrony do ataku oraz konsekwencji w ataku pozycyjnym. Ewidentnie brak było etatowego rozgrywającego Piotra Golasińskiiego leczącego aktualnie kontuzję kostki. Obrona pozostawiała także wiele do życzenia, gdzie zabrakło determinacji i skupienia. Teraz nasza drużyna musi wyciągnąć wnioski z porażki, aby podobne porażki im się już nie przytrafiały. Najbliższe spotkanie rozegrają dopiero 10 listopada w Gnieźnie z MKS MOS Konin, więc jest sporo czasu na poprawę szwankujących elementów gry.

MKK Gniezno - AZS UAM Poznań 84:89

Punkty dla MKK: Konowalski 29, Dobrzycki 16, Konwiński 11, Jasiński 11, Urbaniak 6, Szymkowiak 5 , Nowiński 4, Łepski 2