MKK Gniezno wygrywa z Miastem Zakochanych!

2021-01-09

W sobotę, 9 stycznia pierwszy mecz ligowy w 2021 roku rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, którzy podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki silną drużynę Miasta Zakochanych Chełmno.

Koszykarze MKK przed sobotnim spotkaniem chcieli z pewnością zapomnieć o ostatnich meczach, kiedy to przegrali pięć spotkań z rzędu i z bilansem 3:8 zajmowali dziesiąte miejsce w tabeli drugiej ligi  PZKosz. Przerwa świąteczno-noworoczna, wyszła z pewnością na korzyść koszykarzom Sklep Polski MKK Gniezno, gdyż podopieczni Arkadiusza Konowalskiego w końcu się chyba przebudzili pokonując beniaminka zajmującego przed  sobotnim meczem czwarte miejsce w ligowej tabeli drużynę Miasta Zakochanych Chełmno w stosunku 82:73. Tym samym gnieźnianie zrewanżowali się swojemu rywalowi za porażkę z drugiej kolejki gdzie ulegli w Chełmnie w stosunku 71:67.

Spotkanie 15 kolejki 2 ligi, do którego goście przystąpili w zaledwie ośmioosobowym składzie gnieźnianie rozpoczęli od zdecydowanych ataków. Na pierwszy rzut zaraz po rozpoczęciu spotkania zdecydował się w ekipie Sklepu Polskiego MKK Gniezno, kapitan drużyny Dariusz Wietrzyński. Próba umieszczenia piłki w koszu gości przez Wietrzyńskiego za trzy punkty okazał się jednak niecelna. To co nieudało się Wietrzyńskiemu udało się w 2 minucie Adamowi Bednarczykowi, który rzutem za dwa punkty wyprowadził na prowadzenie w pierwszej kwarcie Sklep Polki MKK Gniezno. Na odpowiedź gości z Chełmna, nie dane było czekać długo. Najpierw doprowadzili oni do stanu 2:2  by po kolejnych celnych rzutach do kosza gnieźnian w wykonaniu Mariusza Dembka  i Jakuba Kołodko objąć prowadzenie 6:4. Przyjezdni z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo gdyż w 4 minucie do remisu 6:6 w ekipie gnieźnieńskiej doprowadził Emil Rau. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego na ponownie prowadzenie w meczu wyszli w 6 minucie. Najpierw za dwa punkty trafił celnie do kosza rywala Mateusz Rutkowski chwilę później powtórzył to Dariusz Wietrzyński. I Sklep Polski MKK Gniezno prowadził czteroma punktami 12:8. Gnieźnianie czteropunktowe prowadzenie, mimo bardzo nerwowego początku meczu dowieźli do końca pierwszej kwarty wygrywając ją 19:15. Druga kwarta sobotniego meczu miała podobny przebieg jak pierwsza. Podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, atakowali trafiając do kosza swojego rywala za 3 punkty brylował w tym Dariusz Wietrzyński. Przez co druga kwarta zakończyła się zwycięstwem Sklepu Polskiego MKK Gniezno w stosunku 23:22. I gnieźnianie na przerwę schodzili prowadząc z ekipą Miasta Zakochanych Chełmno dziesięcioma punktami 34:24.

Przed drugą połową sobotniego meczu wszyscy z pewnością zadawali sobie pytanie czy Sklep Polski MKK Gniezno, nie zaprzepaści prowadzenia po pierwszej połowie jak to było w przegranych pięciu spotkaniach z rzędu. I czy gnieźnianom uda się odczarować właśnie tą część spotkania i rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. Dziś możemy stwierdzić że tak się stało. Trzecią kwartę bowiem koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski wygrali 25:21 i nadal prowadzili w meczu 67:58. O zwycięstwie Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w sobotnim pojedynku koszykarskim z Miastem Zakochanych Chełmno zadecydowała czwarta kwarta, która miała bardzo dramatyczny przebieg. Mimo że goście z Chełmna w 5 minucie czwartej kwarty doprowadzili do remisu 71:71 a kilka sekund później po faulu Michała Szydłowskiego i celnym trafieniu za jeden punkt z wykonywanych dwóch rzutów osobistych przez Krystiana Rosińskiego wyszli na prowadzenie 72:71. To końcówka sobotniego spotkania jednak należała do gnieźnian, którzy trzema celnymi rzutami za 3 punkty Emila Rau, Adama Bednarczyka i Mateusza Rutkowskiego zremisowali czwartą kwartę 15:15 wygrywając jednak w całym obrachunku sobotnie spotkanie dziewięcioma punktami 82:73.

Sklep Polski MKK Gniezno – Miasta Zakochanych Chełmn 82:73 (19:15, 23:22, 25:11, 15:15)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Emil Rau - 21, Dariusz Wietrzyński - 14 + 15 zbiórek, Michał Szydłowski (13 zbiórek), Mateusz Rutkowski i Daniel Kotwasiński - 10, Adam Bednarczyk - 6, Marcin Nocek - 5, Marek Sobkowiak - 4 i Juliusz Barański 2.

Dla Miasta Zakochanych Chełmn punkty zdobywali: Michał Schreiber -20, Krystian Rosiński -17, Jakub Kołodko – 10, Norbert Jaśtak – 8, Mateusz Dembek -6, Krzysztof Kozłowski i Przemysław Dolny po 5 i Wojciech Bernasiak -2.