MKK Gniezno wygrywa z Polonią Leszno!

2014-02-22

W spotkaniu 16. kolejki rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn zespół Młodzieżowego Klubu Koszykówki Gniezno podejmował w sobotę, 22 lutego, drużynę Polonii Leszno. Mecz rozegrany w hali sportowej II LO przy ulicy Łubieńskiego zakończył się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy 96:78, którzy przełamali tym samym pasmo trzech porażek z rzędu.

Gnieźnianie byli faworytami w starciu z zajmującymi ostatnie miejsce w ligowej tabeli zawodnikami Polonii i udowodnili to już w pierwszej kwarcie uzyskując dwunastopunktową przewagę 33:21. Na początku drugiej części pojedynku powiększyli nawet dystans do rywali prowadząc różnicą siedemnastu punktów  (40:23), ale końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy dość szybko odrabiali straty  głównie dzięki skuteczności Adama Skoniecznego i ostatecznie Polonia wygrała tę kwartę różnicą dwóch punktów. Dobrą passę goście zdołali utrzymać także  na początku trzeciej odsłony spotkania.  Po dwóch trafieniach Jacka Nowaka i „za trzy” Łukasza Samóla  poloniści  zmniejszyli dystans  do gnieźnian przegrywając zaledwie  pięcioma punktami (50:45). Końcówka trzeciej kwarty należała już jednak wyraźnie do gospodarzy. Rzuty „za trzy” Dariusza Dobrzyckiego i Michała Jasińskiego oraz trafienia niemal z każdej pozycji Arkadiusza Konowalskiego pozwoliły uzyskać ponownie kilkunastopunktową przewagę. Przed ostatnią częścią spotkania gospodarze prowadzili 72:57. W czwartej kwarcie obie drużyny były już nastawione wyraźnie ofensywnie. Na dwie minuty przed końcem meczu gospodarze prowadzili już różnicą 23 punktów (95:72) głównie dzięki trafieniom Piotra Golasińskiego i Karola Nowińskiego oraz rzutom „za trzy” Arkadiusza Konowalskiego i Dariusza Dobrzyckiego. W końcówce ambitnie walczący do końca goście odrobili nieco strat i mecz zakończył się osiemnastopunktowym zwycięstwem MKK 96:78.

MKK Gniezno- Polonia Leszno 96:78 (33:21, 13:15, 26:21, 24:21)

Punkty dla MKK zdobyli: Dariusz Dobrzycki - 30 , Piotr Golasiński - 22, Arkadiusz Konowalski - 18, Karol Nowiński - 11, Michał Jasiński - 8, Konstanty Łepski - 5, Wojciech Bitner - 2, Bartosz Szajdziński - 0.

W zespole Polonii najskuteczniejszymi byli: Łukasz Samól - 21, Wojciech Żeleźniak - 17 i Jacek Nowak - 16.