MKK Gniezno zdecydowanie pokonuje SMS Władysławowo

2021-03-03

W środę, 3 marca swój mecz ligowy w ramach 22 kolejki 2 ligi PZKosz rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, w którym podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 młodą drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Władysławowa.

Zespół z Władysławowa przed środowym meczem zajmował 11 miejsce w ligowej tabeli z bilansem 4-14 (1-8 dom, 3-6 wyjazd). W pierwszym meczu tego sezonu pomiędzy MKK a SMS-em rozegranym 21 listopada 2020 roku w ramach 9 kolejki górą byli młodzi koszykarze z Władysławowa, którzy wygrali tamto spotkanie 82:78. W rewanżu zdecydowanie lepszymi okazali się koszykarze z grodu Lecha, zajmujący przed tym spotkaniem 9 miejsce wygrywając zdecydowanie mecz trzydziestoma punktami 90:60.

Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego bardzo skutecznie rozpoczęli mecz z młodym zespołem z Władysławowa prowadząc już po 6 minucie pierwej kwarty z swoim rywalem 12:1 by wygrać ją zdecydowanie 35:9. W tej części spotkanie gnieźnianie większość punktów zdobyli z pewnie wykonach rzutów wolnych co było niewątpliwie bolączko koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, w poprzednich spotkaniach mistrzowskich. W drugiej kwarcie podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, już tak nie błyszczeli jak to było w pierwszej kwarcie. I mimo celnych rzutów za trzy punkty Emila Rau, Daniela Kotwasińskiego i Dariusza Wietrzyńskiego gnieźnianie po dość wyrównanym przebiegu tej części meczu przegrali 22:23. Mimo tej przegranej i dużej zaliczki punktowej z pierwszej kwarty Sklep Polski MKK Gniezno, schodził na przerwę prowadząc z swoim rywalem 57:32.

W tym momencie gnieźnianie przed drugą częścią środowego spotkania nie byli jeszcze pewni zainkasowania kompletu punktów. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, przekonali się o tym w trzeciej kwarcie. Po minimalnej  wygranej drugiej kwarty młody zespół z Władysławowa dostał przysłowiowego wiatru w plecy wygrywając trzecią odsłonę środowego spotkania 21:14 zmniejszając tym samym prowadzenie gnieźnian do osiemnastu punktów 71:53. Na szczęście koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w czwartej kwarcie środowego spotkania wrócili na odpowiednie tory. I po dwukrotnie celnych rzutach za trzy do kosza swojego przeciwnika niezawodnego Emila Rau i tyleż samo Mateusza Rutkowskiego oraz zdobytych punktów z gry jak rzutów wolnych gnieźnianie wygrali czwartą kwartę zdecydowanie 19:7 a co za tym idzie cały mecz 90:60.

A już w sobotę 6 marca zespół Sklep Polski MKK Gniezno, czeka kolejna walka o punkty ligowe sezonu 2020/2021. Tego dnia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego udadzą się w dość daleką drogę do Gdańska gdzie o godzinie 13.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Politechniki.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Michał Szydłowski -26, Emil Rau i Mateusz Rutkowski po 12, Dariusz Wietrzyński – 11, Daniel Kotwasiński -9, Adam Bednarczyk – 8, Piotr Leśniczak -7, Juliusz Barański -3, Hubert Konowalski – 2

Punkty dla SMS Władysławowo zdobyli: Konrad Szymański -18, Jan Bosowicz – 10, Miłosz Zając -9, Piotr Wińkowski – 8, Kamil Białochowski – 6, Filip Giec -3, Bartosz Kapustka i Michał Michalski po 2.