MKK po trudnym meczu przegrywa z Władysławowem

2023-02-09

W kolejnym meczu w ramach 2 ligi w środę, 8 lutego koszykarze MKK podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki nieobliczalną drużynę SMS PZKosz. Władysławowo.

Przed środowym meczem oba zespoły w ligowej tabeli 2 ligi PZKosz dzieliły zaledwie dwie pozycje. Sklep Polski MKK Gniezno, zajmował w niej wysoką szósta lokatę zaś SMS PZKosz. Władysławowo plasował się w niej na ósmej pozycji. Trener gnieźnian Arkadiusz Konowalski, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zdawał sobie sprawę że z młodym zespołem z Władysławowa należy się liczyć. Dodatkowo MKK Gniezno, do tego spotkania przystąpił w dużym osłabieniu gdyż kilku podstawowych zawodników z gry wyeliminowała choroba co miało duży wpływ na końcowy wynik środowej potyczki. Ostatecznie mimo dobrego początku środowego meczu Sklep Polski MKK Gniezno, musiał uznać wyższość swojego młodego rywala grając w osłabieniu i uległ on SMS PZKosz. Władysławowo ośmioma punktami 82:72. Jeśli chodzi o przebieg całego spotkania w wykonaniu Sklepu Polskiego MKK Gniezno, to jak wspominaliśmy podopieczni Arkadiusza Konowalskiego początek meczu mieli bardzo dobry. Gnieźnianie bowiem wygrali pierwszą kwartę 16:13 drugą przegrywając jednym oczkiem 15:16. I na przerwę Sklep Polski MKK Gniezno, schodzili prowadząc dwoma punktami z swoim rywalem 33:29. O przegranym spotkaniu przez gnieźnian zadecydowała trzecia kwarta drugiej połowy, którą podopieczni Arkadiusza Konowalskiego przegrali zdecydowanie z SMS PZKosz. Władysławowo aż 33:20. I goście prowadzili po niej już 62:51. Mimom zrywu gnieźnian w ostatniej czwartej kwarcie środowego meczu i gonienia przez nich  wyniku. Czwarta kwarta mimo że wygrana przez Sklep polski MKK Gniezno w stosunku 23:20 w całym obrachunku spotkania nie dała im zwycięstwa. Spotkanie wygrał SMS PZKosz. Władysławowo, różnicą ośmiu punktów 82:74 wywożąc przy okazji komplet punktów z grodu Lecha.

Sklep Polski MKK Gniezno - SMS PZKosz. Władysławowo 74:82 (16:13, 15:16, 20:33, 23:20)

Punkty dal Sklep Polski zdobywali: Piotr Leśniczak – 23, Dariusz Dobrzycki -21, Artur Kozłowski – 14, Emil Rau – 8, Mikołaj Czyż – 6, Maciej Gorzelny – 2

Punkty dla SMS PZKosz. Władysławowo zdobyli: Igor Stolarz – 17, Mateusz Samiec – 17, Janusz Ratowski – 13, Arkadiusz Niemiec – 12, Filip Kowalczyk – 8, Daniel Grzejszczyk – 5, Antoni Siewruk – 5, Szymon Kępińskloi – 3, Filip Giec – 2.