MKK SP 2 Gniezno triumfuje w Pile!

2021-03-01

W sobotę, 27 lutego swój mecz w ramach ligi kadetów U15 rozegrali koszykarze MKK SP2 Gniezno, którzy pokonali w Pile miejscowy Enea Basket.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu nie zapowiadała zwycięstwa drużyny z Gniezna, bowiem zdobyła ona w niej zaledwie siedem punktów. Później jednak gra gnieźnian uległa poprawie przez co mecz był emocjonujący aż do końcowej syreny.

Podczas trwania czwartej kwarty spotkania za faule z boiska musieli zejść  liderów drużyny z Piły. Koszykarzom MKK SP2 Gniezno pod nieobecność czołowych graczy gospodarzy udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatecznie po nierównym meczu zawodnicy z Pierwszej Stolicy wygrali 86:79. Dobre zawody w drużynie z Gniezna rozegrali w szczególności Fuszpaniak (37 pkt.) oraz Michalski (28 pkt.).

Enea Basket Piła - MKK SP2 Gniezno 79:86 (11:7, 26:21, 27:33, 15:25)

Punkty:
Enea Basket Piła: Januszewski 28, Leniec 20, Szostak 16, Cupiał 8, Jędrzejczyk 5, Koneczny 2, Troczyński, Herczakowski, Grudzień.

MKK SP2 Gniezno: Fuszpaniak 37, Michalski 28, Szymoniak 9, Lewandowski 5, Śliwiński 4, Bułat 3, Nowak,  Pomorski, K. Gorzelany,Kajdaniak.