MKK wygrywa z Gwardią w ramach Międzynarodowego Turnieju Koszykówki

2019-07-05

Trwa 17 Międzynarodowy Turniej Koszykówki. W jednym z meczów rozegranym w Hali Instytutu Kultury Europejskiej UAM przy ul. Kostrzewskiego koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno (rocznik 2000/01) pokonali wysoko Gwardię Wrocław.

Gnieźnianie bardzo dobrze weszli w mecz z Gwardią Wrocław, bowiem w 2 minucie prowadzili już 8:0. Wrocławianie pierwsze punkty zdobyli dopiero dwie minuty później. W 4 minucie spotkania 2/2 z linii  rzutów wolnych rzucił Trafny (Sklep Polski MKK Gniezno) i było 10:2. Gwardia odpowiedziała skutecznym rzutem za trzy punkty zmniejszając straty. W 6 minucie za trzy próbował rzucić Maroszek (MKK), jednak jego próba była nieskuteczna. Po pierwszej części gry koszykarze MKK prowadzili 12:5.

Pierwsze punkty w drugiej odsłonie zdobył Puchalski. W 2 minucie gnieźnianie prowadzili 16:7. Minutę później, po ładnej akcji MKK punkty zdobył Chojnacki. Kilka akcji potem na rzut z dalszej odległości zdecydował się Kurkiewicz, jednak piłka nie znalazła drogi do kosza, podobnie jak próba Maroszka. Na minutę przed końcem tej części gry gnieźnianie trafili „trójkę” i było już 27:12. Taki też wynik utrzymał się do końca drugiej kwarty.
W 2 minucie trzeciej kwarty gnieźnianie mogli powiększyć przewagę, jednak dwóch rzutów nie wykorzystał Dominik Maroszek. Minutę później po efektownej akcji Kurkiewicza z Maroszkiem gracze MKK zapisali na swoje konto kolejne punkty w tym spotkaniu. W 4 minucie tej odsłony MKK prowadził 37:12.  Kilka akcji potem za trzy trafił Lesiński. Na dwie minuty przed końcem tej kwarty Miejski Klub Koszykówki prowadził z Gwardią 46:13. Po chwili punkty dla gnieźnian dołożył Jakub Małkowski.  Po trzech kwartach Sklep Polski MKK Gniezno prowadził aż 55:13.

Premierowe trafienie w czwartej odsłonie spotkania należało do koszykarzy Gwardii Wrocław. Pierwsze cztery minuty tej części gry to jednak nieskuteczna gra z obydwu stron. Niewątpliwie  ozdobą tej kwarty był efektowny wsad Maroszka. W 6 minucie „trójkę” zaliczył dodatkowo Kurkiewicz. Na dwie minuty przed końcową syreną gracze MKK prowadzili 67:17, by w ostatecznym rozrachunku pokonać Gwardię Wrocław w stosunku 69:22.

Sklep Polski MKK Gniezno-Gwardia Wrocław 69:22 (12:5, 15:7, 28:1, 14:9)

Grano 4x8 minut

Składy:
Sklep Polski MKK Gniezno: Kurkiewicz, Trafny, Andrzejewski, Lesiński, Małkowski, Maroszek, Chojnacki, Puchalski.

Gwardia Wrocław: Marcelski, Soróbka, Oleradzki, Bazylewski, Jadowski, Perkowski, Kozłowski, Melnyk, Błaszczak.