MKS II OKNOPLAST bez problemu ogrywa Pyrki Poznań!

2024-03-23

Nie doszło do niespodzianki w kolejnym meczu rozgrywek pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej trwającego sezonu 2023/2024 z udziałem zespołu rezerw MKS II OKNOPLAST Gniezno.

W sobotę 23 marca podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, w hali przy Sportowej 5 w Gnieźnie, podejmowały zespół KS Pyrki Poznań. W pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w rundzie sezonu zasadniczego w Poznaniu w ramach 6 kolejki ligowej w dniu 11 listopada 2023 roku górą okazały się młode ,,Pszczółki” z Gniezna wygrywając mecz wtedy 35:26. Gnieźnianki do sobotniej potyczki rewanżowej przed własną publicznością z KS Pyrkami Poznań, przystępowały z pozycji lidera i nikt przed tym meczem nie zakładał że punkty nie pozostaną w grodzie Lecha. Tak też się stało gdyż podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, wręcz znokautowały  swoje rywali wygrywając spotkanie aż 34:18 prowadząc do przerwy 16:8. Zwycięstwo ,,Pszczółek” od samego początku nie podlegało dyskusji. Gnieźnianki zdecydowanie dominowały nad swoimi rywalkami prowadząc po 8 minutach z nimi zdecydowanie 6:2. W kolejnych minutach pierwszej połowy ,,Pszczółki” tylko powiększały swoją przewagę nad rywalkami i na przerwę schodziły prowadząc ośmioma punktami. Druga połowa w wykonaniu zespołu rezerw MKS OKNOPLAST miała podobny przebieg co skutkowało tym iż mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gnieźnianek różnicą szesnastu oczek 34:18. Było to już 13 zwycięstwo zespołu MKS II OKNOPLAST w 14 meczu sezonu 2023/2024.

Punkty dla MKS II OKNOPLAST Gniezno zdobywały: Julia Nowak -6, Weronika Wabińska -6, Zofia Bartkowiak -6, Agata Szymańska – 4, Maja Schlabs – 3, Maja Brząkała – 3, Marta Łachowska – 3, Aleksandra Śmigowska – 2, Julia Skoczeń – 1

Punkty dla KS Pyrki Poznań zdobyły: Malwina Lewandowska – 5, Marta Celka – 3, Małgorzata Bączyk – 2, Martyna Szczędor – 2, Martyna Hryniewicz – 2, Maja Badowska – 2, Marta Berus – 1, Natalia Rogalsk – 1