MKS II OKNOPLAST Gniezno dalej niepokonany!

2024-01-19

Dzień po wygranym spotkaniu superligowym MKS URBIS Gniezno z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, w czwartek 18 stycznia do boju o kolejne punkty w nowym roku 2024 w rozgrywkach 1 ligi kobiet przystąpiła drużyna MKS II Oknoplast Gniezno.

Tego dnia podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, udały się do Kalisza gdzie walczyły o kolejne punkty ligowe w meczu awansem z drugiej części sezonu z zespołem NLO SMS ZPRP. Młode Pszczółki swoim rywalkom nie pozostawiły żadnych złudzeń dlaczego jeszcze w trwającym sezonie 2023/2024 gnieźnianki nie zaznały goryczy porażki. I po dość jednostronnym pojedynku młode Pszczółki ograły swoje rywalki i to na własnym ich trenie pokonując je zdecydowane 42:24. O pewnym zwycięstwie w Kaliszu zespołu MKS II Oknoplast Gniezno zadecydowała pierwsza połowa meczu, po której na przerwę podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka schodziły prowadząc dziewięcioma punktami 19 do 10. W drugiej połowie gnieźnianki tylko już z każdą minutą powiększały swoją przewagę nad zespołem z Kalisza wygrywając spotkanie 42:24.

Teraz przed zespołem MKS II Oknoplast Gniezno mecz rewanżowy z pierwszej rundy sezonu z zespołem Kalisza. Do tego spotkania dojdzie w poniedziałek 22 stycznia w nowej hali przy ulicy Sportowej w Gnieźnie. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

NLO SMS ZPRP  Kalisz - MKS II Oknoplast Gniezno 24:42 (10:19)

Punkty dla NLO SMS ZPRP Kalisz zdobyły: Zofia Woszek -5, Inga Trochimczyk – 5, Oliwia Jaskowska -3, Maria Frączek – 3, Nicola Szulda – 3, Marta Naculak -2, Amalia Wojciechowska – 1, Zofia Jedut – 1, Natalia Nagelholz – 1,

Punkty dla MKS II Oknoplast Gniezno zdobywały: Zofia Bartkowiak – 8, Weronika Wabińska – 8, Maria Tanaś – 5, Maja Schlabs - 4, Julia Skoczeń – 4, Agata Szymańska – 4, Marta Łachowska – 3, Paulina Musiał – 2, Paulina Wilczura – 1, Julia Nowak – 1, Kinga Piotrowska – 1, Aleksandra Śmiłowska – 1