MKS MOS Gniezno gromi UKS Borek 50:3

2013-12-13

W czwartek 12 grudnia młode piłkarki ręczne MKS MOS Gniezno podejmowały w ramach Wielkopolskiej Ligii Młodziczek zespół UKS Borek Wlkp. Faworytem tych zawodów były gospodynie spotkania. Wskazywały na to dotychczasowe wyniki osiągnięte przez oba zespoły. Gnieźnieńskie szczypiornistki walczą o pierwsza trójkę a drużyna przyjezdna o pierwsze punkty tych rozgrywkach.

Mecz był jednostronnym widowiskiem. Od samego początku prym wiodły gospodynie spotkania. Zespół gości wręcz statystował. W pierwszej połowie dziewczętom z Borka Wlkp.. „udało się” dwa razy trafić do bramki gospodyń meczu. Ta część meczu zakończyła się prowadzeniem MKS MOS 24:2.

Po przerwie przewaga drużyny z Gniezna była jeszcze bardziej widoczna. Zespół przyjezdny w II połowie zdobył tylko jedną bramkę i to w ostatniej sekundzie meczu. Ostatecznie podopieczne Roberta Dyca i Romana Solarka zdeklasowały swoje przeciwniczki w stosunku 50:3!

W ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorki Młodszej starsze koleżanki z klubu wyjechały na mecz o Obornik Wlkp. Prowadzące w rozgrywkach szczypiornistki MKS MOS zmierzyły się na wyjeździe z zespołem SKF KPR Sparta Oborniki. Spotkanie od początku przebiegało po myśli Gnieźnianek. Spokojnie krok po kroku odskakiwały swoim przeciwniczkom. Dzięki niezłej grze w obronie i skutecznym ataku do przerwy MKS MOS prowadził już 19:11.

Po przerwie trenerzy z Gniezna mieli spokojną możliwość przećwiczenia kilku wariantów gry w ataku jak i w obronie. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka potwierdziły swoją tegoroczną hegemonię w lidze wygrywając pewnie kolejne wyjazdowe spotkanie 33:21.
Serdecznie gratulujemy!

MKS MOS Gniezno (Młodziczka) wystąpił w składzie: bramkarka – Daria Konieczna; zawodniczki pola – Maja Bielińska, Karolina Kasprowiak, Martyna Skolasińska, Julia Bielińska, Weronika Kowalczyk, Martyna Rachela, Agata Rochowiak, Aleksandra Jankowska, Monika Walkowska, Martyna Szczygielska, Aleksandra Hahn, Zuzanna Frąckowiak, Natalia Dams.

MKS MOS Gniezno (Juniorka Młodsza) wystąpił w składzie: bramkarki – Kamila Olejniczak, Marta Tamborska; zawodniczki pola – Marta Wojtkowiak, Agnieszka Siwka, Agata Wachowska, Marcelina Dłutkowska, Ewa Zimna, Karolina Chojnacka, Anita Budzyńska, Marta Giszczyńska, Natasza Nowak, Kornelia Szukalska, Klaudia Kwapich, Katarzyna Tomaszewska, Monika Dolata.