MKS MOS Gniezno wygrywa ćwierćfinał mistrzostw Polski !!!

2016-05-01

W ten długi weekend 29.04 – 1.05 w naszym mieście odbywał się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce ręcznej (rocznik 2001 i młodsze).

Gospodarzem tych zawodów była gnieźnieńska drużyna MKS MOS, która prawo startu uzyskała zdobywając wcześniej Mistrza Wielkopolski. Oprócz niej w turnieju grały: UKS Czarni Żagań, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno i KU AZS Politechnika Koszalińska. Wszystkie ekipy miały walczyć o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski.

W piątek w pierwszym dniu zawodów UKS Czarni Żagań po zaciętym meczu uległ drużynie z Pomorza Zachodniego KU AZS Politechnice Koszalińskiej 19:15. W drugim pojedynku dnia stanęły naprzeciwko siebie gospodynie MKS MOS Gniezno i UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno. Całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka. Do przerwy wynik był korzystny dla miejscowych 9:7. Po przerwie gra nadal była wyrównana i zacięta. W 39’ był jeszcze remis 14:14. Od tego czasu małymi kroczkami gnieźnianki zaczęły odskakiwać swoim przeciwniczkom. Ostatecznie MKS MOS Gniezno pokonuje UKS Vambresię-Worwo Wąbrzeźno w stosunku 21:16.

W drugim dniu zmagań odbyły się dwa kolejne spotkania. W pierwszym z nich zespół Vamresi Wąbrzeźno zmierzył się z zespołem z Żagania. Mimo ambitnej grze Czarni Żagań przegrywają swój drugi mecz. Wynik końcowy jest korzystny dla Vambresi-Worwo 21:14. W drugim pojedynku tego dnia spotkał się gospodarz turnieju MKS MOS Gniezno z KU AZS Politechniką Koszalińską. Licznie zebrana na trybunach publiczność po raz kolejny mogła zobaczyć bardzo emocjonujące spotkanie w wykonaniu młodych gnieźnianek. Do przerwy gnieźnianki prowadziły trzema bramkami 11:8. W drugiej przewaga dziewcząt z Pierwszej Stolicy Polski wzrosła nawet do ośmiu trafień. Ostatecznie zespół gospodarzy pokonuje zespół z Koszalina 25:16. Gnieźnianki tym zwycięstwem zapewniły już sobie awans i prawo organizacji Półfinału Mistrzostw Polski.

Niedziela była ostatnim dniem zawodów. Po zapewnianiu sobie awansu przez gnieźnianki pozostała jeszcze jedna niewiadoma. Która z dwóch drużyn (Wąbrzeźno-Koszalin) znajdzie się w Półfinale?  O tym miał rozstrzygnąć bezpośredni pojedynek między tymi zespołami. Zapowiadający się dobrze pojedynek okazał się być jednostronnym widowiskiem. Wyrównana walka toczyła się tylko do 10’ meczu kiedy to był jeszcze remis 4:4. Później zdecydowaną przewagę uzyskał a drużyna z Wąbrzeźna i utrzymała ją do końca spotkania. Vambresia-Worwo pokonuje Politechnikę Koszalińską 21:13. W ostatnim spotkaniu tych zawodów zmierzyły się ze sobą drużyny MKS MOS Gniezno i UKS Czarni Żagań. Cała pierwsza połowa to niespodziewana dominacja dziewcząt z Żagania. Gnieźnianki grały statycznie i nieskutecznie i do tego źle w obronie. Do przerwy dziewczęta z Gniezna przegrywały 12:9. Początek drugiej połowy bardzo wyrównany. Gnieźnianki szybko doprowadzają do remisu ale później nie potrafiły odskoczyć swoim rywalkom. Dopiero ostatnie 12’ meczu przebiegało pod dyktando miejscowych. Ostatecznie MKS MOS Gniezno pokonuje UKS Czarnych Żagań 26:20.

Szczypiornistki z Gniezna wygrały wszystkie swoje spotkania. Tym samym zwyciężyły w całych zawodach,  uzyskując jednocześnie awans do Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek! Drugie miejsce przypadło drużynie UKS Vambresi-Worwo Wąbrzeźno (również awans do Półfinału), trzecie KU AZS Politechnika Koszalińska, a czwartą lokatę zajęła drużyna UKS Czarnych Żagań. Półfinał Mistrzostw Polski odbędzie się za dwa tygodnie tj. 13-15.05 również w Gnieźnie. Wystąpią w nim cztery drużyny które walczyć będzie o dwa miejsca premiowane awansem do Finału Mistrzostw Polski. W zawodach w Gnieźnie wystąpią: MKS Brodnica, MKS Kusy Szczecin, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno i ekipa gospodarzy MKS MOS Gniezno
Serdeczne gratulacje!

MKS MOS Gniezno:  Wilkosz Weronika, Nowakowska Maja i Jasińska Karolina – bramkarki, Bednarek Zuzanna, Gola Paula, Paluch Roksana, Balcerek Klaudia, Rybicka Maria, Krause Aleksandra, Ochocka Katarzyna, Dolacińska Martyna, Pudelewicz Oliwia, Zimoch Angelika, Kuszak Patrycja, Gajewska Vanessa – zawodniczki z pola. Trener – Robert Popek.