MKS MOS Gniezno wywalczył awans do Półfinału Mistrzostw Polski!

2014-04-14

W dniach 11 – 13 kwietnia w Świebodzinie odbywał się turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej dziewcząt.

W zawodach tych uczestniczyła gnieźnieńska drużyna MKS MOS. Oprócz niej w turnieju grały: gospodarz SS (Stowarzyszenie Sportowe) Zjednoczeni Lubrza, MTS Kwidzyn oraz MKS Zagłębie Lubin. Te cztery drużyny rywalizowały między sobą o dwa miejsca premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski.

Gnieźnianki w pierwszym dniu zmierzyły się z faworytem tego ćwierćfinału ekipą MTS Kwidzyn. Sam mecz rozpoczęły dobrze, prowadząc już 5:1. Potem gra się wyrównała. Niestety gnieźnieńskie zawodniczki miały problem ze skutecznością. Ich rzuty trafiały w słupki i w bramkarkę przeciwniczek. Zawodniczki z Kwidzyna powoli odrabiały straty aż doprowadziły do remisu. Do przerwy było 13:13. Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Bardzo dobrze w bramce gnieźnianek spisywała się Lidia Kobyłecka, która broniła nawet sytuacje "sam na sam". Pomimo prób obu ekip, żadnej nie udało się wygrać tego spotkania. Ostateczne spotkanie zakończyło się remisem 21:21.

W drugim dniu tj. w sobotę młode szczypiornistki MKS MOS zmierzyły się z ekipą z województwa dolnośląskiego MKS zagłębie Lubin. Dziewczyny z Lubina dzień wcześniej wygrały zdecydowanie z zespołem z Lubrzy. Gnieźnianki aby liczyć się w walce o awans do Półfinałów Mistrzostw Polski musiały ten mecz wygrać. Początek tej konfrontacji był dość wyrównany. Po kilku minutach zaczęła się zarysowywać przewaga gnieźnieńskich szczypiornistek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem korzystnym 18 : 11 dla gnieźnianek. W drugiej części tego spotkania dziewczęta z Gniezna kontrolowały sytuację na parkiecie. Cały mecz wygrywając po dość dobrej grze 35 : 28.

Niedziela była ostatnim dniem turnieju Ćwierćfinałowego, który miał rozstrzygnąć kto awansuje do kolejnego etapu. Piłkarki ręczne MKS MOS zmierzyły się z gospodarzem zawodów SS Zjednoczeni Lubrza. Gnieźnianki od samego początku dominowały na parkiecie. Spisywały się bardzo dobrze w obronie. W ataku bardzo szybko zdobywały bramkę za bramką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:9 dla MKS MOS. W drugiej połowie gnieźnieński zespół prowadził już nawet różnicą 24 bramek. Niestety ostatnie 8’ to brak koncentracji gnieźnianek który skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki. Mecz zakończył się wygraną MKS MOS 39:18.

Ostatecznie w końcowej klasyfikacji nasze dziewczyny podopieczne pary trenerskiej Roberta Popka i Romana Solarka zajęły II miejsce (zwycięzca MTS Kwidzyn był lepszy różnicą 8 bramek) i awansowały do PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI.

Gratulujemy!

Zawody Półfinałowe odbędą się w Krakowie w dniach 9-11 maja. MKS MOS Gniezno rywalizować tam będzie o awans do Finału Mistrzostw Polski z drużynami: gospodarz imprezy SKS Kusy Kraków oraz z Koroną Handball Kielce i KS CKS SMS I Szczecin.

Wyniki rozegranych spotkań z dnia 11.04:
SS Zjednoczeni Lubrza - MKS Zagłębie Lubin 18:27
MKS MOS Gniezno - MTS Kwidzyn 21:21

MKS MOS Gniezno: bramkarki - Lidia Kobyłecka i Kamila Olejniczak; Ewa Zimna, Marta Wojtkowiak (4), Marcelina Dłutkowska (2), Niedzielska Natalia, Kinga Kapczyńska (4), Karolina Chojnacka (1), Kamila Stankiewicz, Anita Budzyńska, Monika Łęgowska (3), Katarzyna Tomaszewska (4), Monika Dolata (3), Klaudia Kwapich, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska.

Wyniki rozegranych spotkań z dnia 12.04:
MKS Zagłębie Lubin - MKS MOS Gniezno 28:35
SS Zjednoczeni Lubrza - MTS Kwidzyn 12:36

MKS MOS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Kamila Olejniczak - bramkarki; Ewa Zimna (1), Kamila Stankiewicz, Katarzyna Tomaszewska (10), Monika Dolata (1), Marta Wojtkowiak (6), Marcelina Dłutkowska (2), Marta Giszczyńska, Natalia Niedzielska (4), Karolin Chojnacka (4), Agata Wachowska (1), Klaudia Kwapich, Anita Budzyńska, Monika Łęgowska (5), Kinga Kapczyńska (1).

Wyniki rozegranych spotkań z dnia 13.04:
MTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 36:25
SS Zjednoczeni Lubrza - MKS MOS Gniezno – 39:18

MKS MOS Gniezno: bramkarki - Lidia Kobyłecka i Kamila Olejniczak; Ewa Zimna (2), Marta Wojtkowiak (7), Marcelina Dłutkowska (3), Niedzielska Natalia, Kinga Kapczyńska (5), Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz (2), Anita Budzyńska (5), Monika Łęgowska, Katarzyna Tomaszewska (7), Monika Dolata (3), Klaudia Kwapich, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska (1).