MKS PR Gniezno lepszy od Kusego Szczecin po niełatwym meczu

2022-01-28

W pierwszym swoim meczu rozgrywanego w dniach 28-30 stycznia turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek szczypiornistki MKS-u PR Gniezno wygrały po niełatwym meczu z Kusym Szczecin.

Po czterech minutach gry gnieźnianki  prowadziły 2:0. Szczecinianki również miały swoje okazje jednak dobrze w bramce spisywała się Antonina Cieślak. W 8 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarką Kusego Szczecin bramkę rzuciła Maria Tanaś i było już 5:0 dla MKS-u PR Gniezno. Szczecinianki pierwszą swoją bramkę zdobyły minutę później, kiedy to z karnego trafiła Oliwia Piotrowska. W 10 minucie było 8:3 dla gospodyń. W 21 minucie bramkę dla Kusego zdobyła Oliwia Piotrowska.  Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 15:9 dla MKS-u PR Gniezno. Minutę później, bramkę dla miejscowych zdobyła Weronika Wabińska. Do przerwy było 18:13 dla gnieźnianek.

Pierwsze trafienie w drugiej połowie należało do zawodniczek Kusego Szczecin. W 33 minucie było już tylko 19:16 dla MKS-u PR Gniezno. Później do głosu doszły miejscowe. W 36 minucie bramkę rzuciła Agata Alwin. Dwie minuty później, sytuację sam na sam wykorzystała Aleksandra Śmigowska. W 48 minucie było 25:21 dla szczypiornistek z Gniezna. Dwie minuty później, bramkę dla Kusego zdobyła Julia Oleśkiewicz. W 52 minucie dla gości trafiła Zuzanna  Zimnicka. Gnieźnianki odpowiedziały golem Agaty Alwin. Na pięć minut przed zakończeniem meczu zawodniczki z Gniezna prowadziły 32:28. Chwilę później, bramkę zdobyła Julia Nowak. Ostatecznie piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno wygrały z Kusym Szczecin 37:28.

MKS PR Gniezno - MKS Kusy Szczecin 37:28 (18:13)

Najwięcej bramek:

MKS PR Gniezno: Zofia Bartkowiak-9.
MKS Kusy Szczecin: Oliwia Piotrowska-7.

Skład MKS-u PR Gniezno: Zuzanna Bober, Antonina Cieślak (bramkarki)-Agata Alwin, Paulina Wilczura, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga Piotrowska, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkała, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

W gwoli rzetelności dziennikarskiej  dodajmy że w pierwszym piątkowym meczu rozegranym w Gnieźnie w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek  SPR Pogoń 1945 Zabrze pokona KS Zgoda Ruda Śląska w stosunku 33-24.

W sobotę 29 stycznia w drugim dniu trwania turnieju o godzinie 11:00 zespół juniorek MKS PR Gniezno powalczy o kolejne zwycięstwo z KS Zgoda Ruda Śląska, natomiast MKS Kusy Szczecin  dwie godziny wcześniej czyli o 9.00 zmierzy się z SPR Pogoń 1945 Zabrze. Oba spotkania do obejrzenia na Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.