MKS PR Gniezno wygrywa na inaugurację Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych!

2018-12-11

W poniedziałek 10 grudnia swój mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych rozegrał zespół MKS PR Gniezno. Miło nam poinformować, że podopieczne trenera Romana Solarka pokonały drużynę KS Pyrki Poznań 36:11 (19:7).

Do siódmej minuty spotkania mecz był bardzo zacięty bowiem drużyny rzucały bramkę za bramkę. Później jednak rozpoczęła się dominacja miejscowych. Gnieźnianki zdobyły bowiem osiem trafień z rzędu, co pozwoliło im prowadzić 10:2. Na dodatek później zdołały jeszcze zwiększyć przewagę nad ekipą ze stolicy Wielkopolski by do przerwy prowadzić 19:7.

W drugiej połowie ponownie skuteczniejsze były zawodniczki ż Pierwszej Stolicy, a przyjezdne zdobyły jedynie cztery bramki. Ostatecznie mecz zakończyło się rezultatem 36:11. Tym samym gnieźnianki udanie rozpoczęły zmagania Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych.

W poniedziałkowym spotkaniu liderką zespołu z Gniezna była Agata Alwin, która rzuciła aż 12 bramek.

MKS PR Gniezno – KS Pyrki Poznań 36:11 (19:7):