MKS PR II VELUX Gniezno wciąż niepokonany!

2023-02-21

W niedzielny wieczór 19 lutego mogliśmy śledzić poczynania szczypiornistek, które rozgrywały spotkanie w ramach II Ligi Kobiet. W Poznaniu tamtejsze KS Pyrki podejmowały we własnej hali lidera tabeli – MKS PR II VELUX Gniezno.

Gnieźnieńskie „Pszczółki” nie zamierzają spowalniać tempa i pewnie kroczą po swoje. W niedziele ponownie pokazały klasę, wygrywając kolejne spotkanie w ramach II Ligi Kobiet. To zwycięstwo tylko przybliżyło je do mistrzowskiego tytułu.

Początek pojedynku był wyrównany. Jeszcze w 13 minucie spotkania na tablicy wyników widniało 4:4. Jednakże od tamtego momentu żółto-czarne zaczęły odskakiwać swoim rywalkom budując wyraźną przewagę na ich korzyść. Pewna gra w obronie pozwoliła na zakończenie pierwszej połowy z bezpiecznym prowadzeniem wynoszącym 9 punktów (9:18, 30’).

Drugie 30 minut to kontynuacja dominacji zespołu z Pierwszej Stolicy Polski. Skuteczna gra zarówna w ataku, jak i w obronie pozwoliła na powiększenie już i tak dużej przewagi do 11 punktów. Na nieco ponad 10 minut do końca spotkania mieliśmy wynik 17:28. Końcówka tego pojedynku należała do gospodyń. Poznanianki odrobiły część strat, lecz nie wystarczyło to by zagrozić rywalkom. Ostatecznie w Poznaniu triumfowały gnieźnianki, wygrywając 25:31.

Niedzielne zwycięstwo było ósmym jakie zdobyła drużyna z Gniezna. Warto podkreślić, iż nie przegrała ona jak dotąd żadnego spotkania.

KS Pryki Poznań: Levadna – Lewandowska (8), Szukała (4), Rogalska (4), Korcz (3), Kaczmarek (2), Kustoń (2), Bętkowska (1), Praczyk (1), Celka, Weichert, Hołowińska, Kriz.

MKS PR II VELUX Gniezno: Ruda, Cieślak – Schlabs (10), Bartkowiak (7), Piotrowska (3), Tanaś (2), Wabińska (2), Brząkała (2), Łachowska (2), Alwin (1), Lubińska (1), Szymańska (1), Skoczeń