MKS PR URBIS Gniezno odpadł z Pucharu Polski

2018-12-19

W środę 19 grudnia po ciekawym meczu i emocjonującej końcówce piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno przegrały minimalnie w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski zespołem Piotrcovi Piotrków Trybunalski.

Jako pierwsze – za sprawą gola Moniki Kopertowskiej – do bramki trafiły zawodniczki Piotrcovii. Ta sama szczypiornistka zdobyła również kolejną bramkę w tym spotkaniu. W 3 minucie skuteczną interwencją po rzucie Kopertowskiej popisała się Lidia Kobyłecka. Chwilę później bramkę zdobyły miejscowe, a na listę strzelczyń wpisała się Monika Łęgowska. Po siedmiu minutach meczu piłkarki ręczne z Piotrkowa prowadziły 5:2. Dwie minuty później gnieźniankom udało się dojść przyjezdne na jedną bramkę (4:5). Po błędzie Piotrcovii i akcji Jagody Linkowskiej MKS PR URBIS Gniezno przegrywał 5:6.  Piotrcovia odpowiedziała skutecznym rzutem karnym wykonanym przez Żanetę Senderkiewicz. Po  czternastu minutach spotkania był remis (7:7), jednak dwie minuty później Piotrcovia odskoczyła na dwie bramki. Później gola dołożyła jeszcze Kornelia Małecka. W następnych fragmentach pierwszej połowy do głosu znów doszły gnieźnianki, które po 23 minutach przegrywały tylko 9:10. Piotrcovia odpowiedziała jednak dwoma golami z rzędu. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdne prowadziły 16:12. Do przerwy było 18:13 dla piotrkowianek.

Pierwsze trafienie w drugiej odsłonie zanotowały gnieźnianki (Joanna Sawicka). Dwie minuty później do bramki Piotrcovii trafiła Agnieszka Siwka. Po 36 minutach na tablicy wyników było 18:16 dla gości z Piotrkowa Trybunalskiego. Po chwili miejscowe doszły przyjezdne na jedną bramkę różnicy. Dalszy fragment gry to gra bramka za bramkę. Po golu Karoliny Chojnackiej Piotrcovia prowadziła 21:20. W 44 minucie piotrkowianki prowadziły już jednak 24:20. W 47 minucie bardzo ładną obroną popisała się Kamila Olejniczak. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Piotrcovia prowadziła 27:23. W tej samej 50 minucie pechowo w poprzeczkę trafiła Karolina Chojnacka. W 55 minucie piotrkowianki prowadziły z gnieźniankami 29:24. Po szalonej pogoni gospodyń w końcówce meczu ostatecznie szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego pokonały minimalnie MKS PR URBIS Gniezno 32:31 i tym samym zapewniły sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

MKS PR URBIS Gniezno – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:32 (13:18)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda Linkowska – 9
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kornelia Małecka – 6

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak, Weronika Wilkosz (bramkarki) – Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Katarzyna Ochocka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska – Jackowiak, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS- u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.