MKS PR URBIS Gniezno zainauguruje nowy sezon w nowej hali mecze z SPR Sambor Tczew już w tą niedzielę!

2018-09-21

W piątek 21 września w nowej hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Sportowa 3 odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych mas mediów z przedstawicielami MKS PR URBIS Gniezno.

Z ramienia MKS PR URBIS Gniezno, w konferencji udział wzięli Prezes Klubu – Jerzy Imbirowicz, Piotr Rosołek zajmujący się marketingiem w klubie oraz trenerzy pierwszoligowej drużyny żeńskiej piłkarek ręcznych Robert Popek oraz Roman Solarek. Tematem wiodącym konferencji jak można było się spodziewać był oczywiście zbliżający się dużymi krokami mecz w niedzielę 23 września MKS PR URBIS z SPR Sambor Tczew, którym to gnieźnianki zainaugurują nowy sezon 2018/2019 we własnej nowej hali oddanej do użytku tydzień wcześniej a mieszczącej się przy ulicy Sportowej 3 w Gnieźnie. Początek niedzielnego spotkania zaplanowany został na godzinę 17.00.

Niedzielne spotkanie jak stwierdził Prezes MKS PR URBIS Gniezno – Jerzy Imbirowicz, a na które już dzisiaj serdecznie zaprasza fanów szczypiorniaka żeńskiego w wydaniu pierwszoligowym w Pierwszej Stolicy Polski będzie biletowane. - Decyzja w tej kwestii zapadła w ostatnim czasie a jest to spowodowane tym iż koszty organizacji meczu, który odbędzie się w nowej hali przy ulicy Sportowej 3 trzeba traktować jako imprezę masową i są one dość wysokie. Oprócz tego że musimy uiścić opłatę za wynajem hali, dodatkowo dochodzą do tego koszty zabezpieczenia imprezy masowej czyli ochrony a także koszy związane zabezpieczeniem imprezy pod względem medycznym w tym przypadku w rachubę nie wchodzi jeden ratownik ale cały zespół medyczny z karetką włącznie i na koniec dochodzą nam koszty ubezpieczenia imprezy oraz wynagrodzenia sędziów. W związku z tym jesteśmy zobligowani, żeby częściowo koszty te został pokryte przez kibiców i dlatego spotkania z udziałem seniorskiej drużyny będą w sezonie 2018/2019 biletowane. Do obiegu wprowadzamy dwa rodzaje biletów: normalny za 8 zł i ulgowy za 4 zł. Ten drugi bilet będą mogli zakupić uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci do 26. roku życia, emeryci i renciści. Dodatkowo każdy, kto posiada srebrną lub złotą odznakę Związku Piłki Ręcznej w Polsce, będzie miał wstęp wolny na meczu z udziałem pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno – stwierdził Prezes Klubu  Jerzy Imbirowicz.

Włodarze klubu MKS PR URBIS przed niedzielnym meczem zadbali również o udogodnienia dla kibiców, którzy w niedzielne popołudnie odwiedzą nową hale przy ulicy Sportowej 3. Jak stwierdził w swojej wypowiedzi Piotr Rosołek odpowiedzialny w klubie za sprawy marketingowe – Już dzisiaj przewidujemy kilka rozwiązań marketingowych, które zniwelują koszty zakupu biletów na spotkania pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno. Do jednych z takich rozwiązań można zaliczyć to że wszyscy ci którzy zakupią bilet na pierwszy mecz będą po jego okazaniu przez dwa tygodnie uprawnieni do 50% rabatu na wejście na Jump World – trampoliny gnieźnieński. Pracujemy nad tym ażeby rabat ten utrzymać przez cały sezon czy nam się uda czas pokaże. Dodatkowo w ramach marketingu podczas niedzielnego meczu planujemy w przerwie jego animacje, którą zapewni nam występ zespołu tańca Euforia. Przewidujemy również niespodzianki dla kibiców jakie to każdy przekona się odwiedzając w niedzielę halę przy Sportowej 3. Uważam że nasze działania marketingowe zniwelują koszt biletu do zera i pozytywnie wpłyną na frekwencję na meczach.

Podczas piątkowej konferencji poruszono również temat meczu ubiegłotygodniowego, w którym na inaugurację nowego sezonu 2018/2019 zespół pierwszoligowego MKS PR URBIS Gniezno uległ na wyjeździe drużynie MTS Kwidzyń w stosunku 31:19. Do tego pytania ustosunkował się trener Robert Popek, który stwierdzi – Nie ukrywam że zaliczyliśmy falstart na samym początku sezonu, nie potrafię powiedzieć co się stało że spotkanie w Kwidzyniu przegraliśmy aż tak wysoko. Do sezonu jesteśmy przygotowani kondycyjnie oraz taktycznie bardzo dobrze a o ubiegłotygodniowym meczu należy już dzisiaj zapomnieć i należy się skupić na niedzielnym spotkaniu z ekipą z Tczewa, w którym chcemy zgarnąć komplet punktów przez co zrehabilitujemy się za porażkę w Kwidzyniu. Naszym celem w tym sezonie jest górna część tabeli i do tego będziemy dążyli.

Na koniec warto dodać iż inauguracja nowego sezonu MKS PR URBIS Gniezno będzie miała uroczystą oprawę. Otóż przed rozpoczęciem meczu dojdzie do miłej ceremonii pożegnania Darii Tarczyńskiej, która postanowiła zakończyć swoją przygodę z żeńska piłką ręczną. Tarczyńska jak powiedział na konferencji Prezes MKS PR URBIS Gniezno – Jerzy Imbirowicz zostanie uhonorowana okolicznościowym grawertonem jak również otrzyma długoterminową legitymację, która zawsze będzie ją uprawniała do bezpłatnego wejścia na imprezy pierwszoligowe z udziałem zespołu MKS PR URBIS Gniezno. Dodatkowo przed niedzielnym meczem symboliczne zostaną wręczene kapitanowi zespołu gnieźnieńskiemu dwa komplety strojów sportowych, których fundatorem jest sponsor tytularny czyli spółka z.o.o URBIS. Wręczenia strojów dokona Prezes lub członek zarządu URBIS.

Roman Strugalski + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mks-pr-urbis-gniezno-zainauguruje-nowy-sezon-w-nowej-hali.html