MKS PR URBIS przegrywa pojedynek derbowy z KS AP Poznań

2018-04-29

Derby Wielkopolski w ramach rozgrywek pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej zakończyły bardzo udany sezon 2017/2018 dla beniaminka tych rozgrywek zespół seniorek MKS PR URBIS Gniezno.

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solaka, w ostatnim meczu ligowym w sobotę 28 kwietnia we własnej hali przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, podejmowały zespół KS AP Poznań. Dla obu ekip była to już trzecia konfrontacja. Poprzednie dwie zakończyły się wygraną podopiecznych Roberta  Popka i Roman Solarka - najpierw u siebie, w ramach Pucharu Polski, a później na wyjeździe już jako ligowa batalia. Gnieźnieńscy fani jeszcze przed spotkaniem, którego faworytem były gnieźnianki ściskali kciuki za to, aby powiedzenie "do trzech razy sztuka" tym razem się nie sprawdziło. A jednak tak się stało gdyż z trzeciej konfrontacji zwycięsko wyszły piłkarki ręczne z Poznania pokonując w ramach Derbów Wielkopolski zespół MKS PR URBIS Gniezno w stosunku 24:19. Co do samego przebiegu meczu to od samego początku gnieźnianki musiały gonić wynik gdyż lepiej w spotkanie weszły poznanianki, które dobrze się broniły oraz wyprowadzały szybkie kontrataki na bramkę gospodyń sobotniego pojedynku kończąc je celnymi rzutami, które najczęściej zamieniały na bramki. Wyniku tak dobrej gry piłkarek ręcznych z Poznania pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem dwoma bramkami 14:12 co mogło dawać nadzieje że gnieźnianki w drugiej połowie tą stratę zniwelują a nawet wyjdą na prowadzenie. Tak też się stało gdyż druga połowa była dość wyrównana a akcje jednej jak i drugiej drużyny przenosiły się w szybkim tempie zarówno pod jedną jak i drugą bramkę. W wyniku zdecydowanej lepszej gry gnieźnianek niż to było w pierwszej odsłonie sobotniego meczu a co za tym idzie skuteczności w zdobywaniu bramek gnieźnianki w43 minucie wyszły na prowadzenie 18:17. I kiedy wydawało się że zwycięstwo podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka mają prawie w kieszeni, ponownie do głosu doszły poznanianki które w szybkim tempie zdobyły pięć bramek wychodząc ponownie na prowadzenie, którego już nie dały sobie już do końca spotkania wyrwać  z rąk.  Mimo przegranej MKS PR URBIS Gniezno w stosunku 19:24 to i tak gnieźnianki sezon 2017/2018 jako beniaminek rozgrywek pierwszoligowych zaliczą do bardzo udanych gdyż zajęły one trzecie miejsce co z pewnością jest bardzo dobrym wynikiem sportowym.

MKS PR URBIS Gniezno – K.S. AP-Poznań 19:24 (12:14)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Tarczyńska – Wojtkowiak (1), Niedzielska (1), Siwka (6), Różańska (3), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (2), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Nowak (1), Rachela, Bielińska (1), Walkowska (1).