MKS URBIS Gniezno bez porażki w rozgrywkach II ligi!

2016-11-28

W niedzielę 27 listopada w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego 4 odbył się kolejny mecz o Mistrzostwo II ligi kobiet. MKS URBIS Gniezno podejmował drużynę ze stolicy Dolnego Śląska KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Na trybunach ponownie zasiadał komplet publiczności.

Nasze szczypiornistki zaczęły to spotkanie źle tracąc szybko bramkę. Za chwile jednak był już remis po celnym wykonaniu rzutu karnego przez Martę Wojtkowiak. W 7’ było już 5:2 dla Gniezna. W tym czasie cztery bramki zdobyła Ewa Nowicka. W 9’ MKS URBIS prowadził tylko różnicą 1 bramki 7:6. Po czasie wziętym przez gnieźnieńskich trenerów zawodniczki MKS URBIS ponownie zaczęły budować przewagę. Pierwszą połowę zakończyła celnym rzutem Marta Wojtkowiak ustalając wynik po 30’ na 19:14 dla gospodyń spotkania.

W drugiej połowie nadal wzrastała przewaga gnieźnianek. Już w 38’ dziewczęta z Gniezna prowadziły różnicą 10 trafień 27:17. W 44’ było nawet 32:20. Zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski znakomicie radziły sobie w ataku pozycyjnym. Było wiadome że meczu przegrać już nie mogą. Trenerzy z Gniezna posyłali do boju kolejne zawodniczki z ławki. Gra się nieco wyrównała. Na 5’ do końcowej syreny MKS URBIS prowadził jeszcze 37:27. Niestety ostatnie minuty w wykonaniu gnieźnianek nie należały do udanych. Zespół gospodyń seryjnie traciły piłkę a po chwili i bramkę. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonują  AZS AWF Handball 28 Wrocław 38:33.  Gnieźnieński team jest nadal w tegorocznych rozgrywkach niepokonany i prowadzi w tabeli. Gratulacje!

Za tydzień gnieźnianki rozegrają swój mecz na wyjeździe. Mecz odbędzie się w Gubinie z miejscową Spartą Gubin.

Trenerzy MKS URBIS – „Cieszymy się z kolejnej wygranej i kolejnych 2 punktów. Dziś znakomicie radziliśmy sobie w ataku ale za to kompletnie źle broniliśmy. Nasza obrona nie funkcjonowała tak jak za zwyczaj. Dziękujemy serdecznie kibicom za tak wspaniały doping.”

MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Weronika Wilkosz  – bramkarki,
oraz Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka (7), Marta Giszczyńska (3), Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Marta Wojtkowiak (13), Ewa Nowicka (6), Joanna Różańska (4), Maja Bielińska, Monika Walkowska, Katarzyna Ochocka, Oliwia Pudelewicz, Martyna Dolacińska (1).