MKS URBIS Gniezno zwycięża w meczu na szczycie II ligi!

2017-02-19

W sobotę 18 lutego do walki na parkiecie wróciły po prawie trzy miesięcznej przerwie piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno. Już w pierwszym meczu rundy rewanżowej przyszło im się zmierzyć z wiceliderem tegorocznych rozgrywek drużyną MUKS Lider Świebodzin. Samo spotkanie zapowiadało się emocjonujące i rzeczywiście takie było.

Gnieźnianki rozpoczęły spotkanie zgodnie z planem bramką Agnieszki Siwki w 2’ meczu. Niestety kolejne minuty nie były dobrym okresem gry dla gospodyń. Nie rzucone dwa rzuty karne i niewykorzystanie trzech sytuacji stu procentowych doprowadziły do zdobycia pewnej przewagi piłkarek ręcznych ze Świebodzina. W 8’ przyjezdne prowadziły 5:1 a w 11’ było już nawet 7:2 dla świebodzinianek. Gospodynie po roszadach w ustawieniu wreszcie zaczęły odrabiać straty. W 18’ przegrywały już tylko dwoma bramkami 8:6. A na 4’ przed końcem pierwszej połowy doprowadziły do wyrównania 10:10. W tym czasie MKS URBIS wreszcie grał tak jak oczekiwali tego licznie zebrani na trybunach kibice. Ostatecznie pierwsze 30’ zakończyło się remisem 12:12, co dawało pewność dalszych dużych emocji w drugiej połowie.

W przerwie meczu miała miejsce niespodzianka dla zawodniczek jednej z grup młodzieżowych MKS URBIS.  Tym razem o niespodziankę postarała się Spółdzielcza Grupa Bankowa z Poznania i URBIS Gniezno. Pani Karolina Jankowiak Wiceprezes Zarządu SGB  wręczyła młodym adeptkom handballa w MKS URBIS Gniezno okazałe dresy sportowe a pan Henryk Gędek Członek Zarządu URBIS Gniezno wręczył zestaw strojów meczowych. Kolejną niespodziankę sprawił działaczom MKS Gniezno gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wręczając klubowi podziękowanie za włączenie się w tegoroczny 25 Finał Orkiestrowego grania.

Początek drugiej części meczu był wyrównany. Niestety od 34’ ponownie zespół przyjezdnych przejął inicjatywę na parkiecie. Gnieźnianki grając w osłabieniu trzech zawodniczek stracił kolejno 4 bramki. W 37’ Lider Świebodzin prowadził pewnie różnicą czterech trafień 18:14. Gospodynie po czasie wziętym przez trenera zaczęły mozolnie odrabiać straty. Dopiero w 48’ zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski doprowadziły ponownie do remisu 22:22. W 54’ gnieźnianki po celnym rzucie Karoliny Chojnackiej (grającej w tym dniu dobre zawody) wreszcie wyszły na prowadzenie w tym meczu na szczycie 24:23. Do 56’ bramki zdobywały tylko gospodynie spotkania, co pozwoliło bezpiecznie odskoczyć od przeciwniczek na różnicę 4 trafień 27:24. Ostatnie minuty tej konfrontacji były także bardzo emocjonujące. Gnieźnianki ponownie złapały 2 kary i świebodzinianki rzuciły się do odrabiania strat. Na minutę przed końcem meczu przewaga miejscowej drużyny stopniała do jednej bramki 28:27. Mecz ostatecznie zakończyła w ostatnich sekundach celnym trafieniem Karolina Chojnacka. MKS URBIS Gniezno pokonuje MUKS Lider Świebodzin 29:27. Gnieźnianki pokonując w ciężkim meczu wicelidera umocniły się na fotelu lidera II ligi i nadal są jedyną drużyną bez porażki.
Za tydzień MKS URBIS rozegra mecz wyjazdowy w Poznaniu z miejscową drużyną Handball Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 25.02 o godz. 16.30 w hali sportowej ul. Chwiałkowskiego.
Serdecznie gratulujemy!

MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz, Daria Tarczyńska – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Karolina Chojnacka (6), Kamila Stankiewicz (3), Natalia Niedzielska (6), Agnieszka Siwka (4), Marta Giszczyńska (1), Joanna Różańska (5), Monika Łęgowska, Ewa Nowicka (3), Marta Wojtkowiak, Martyna Rachela, Martyna Dolacińska (1), Monika Walkowska. Trenerzy: Popek Robert, Solarek Roman