Młode Piłkarki Ręczne Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno Mistrzyniami Wielkopolski!!!

2014-03-11

Dzisiaj 11.03.2014 r. w hali sportowej OSiR w Buku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach tych udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje szkół podstawowych naszego województwa w obecnym roku szkolnym:  SP nr 5 Rawica, SP Kleczew,  SP 12 Gniezno, oraz gospodarz zawodów SP Buk.


Rozegrano 4 spotkania. Każdy mecz trwał 2x15’. Najpierw „małe” dwa półfinały.
W pierwszym z nich spotkały się reprezentacje szkół z Kleczewa i Buku. Od samego początku tego spotkania przewagę zdobyły zawodniczki z Buku (9:3) i pomimo ambitnej pogoni zawodniczek z Kleczewa to bukowianki zwyciężyły w stosunku 11:8.  W drugim półfinale stanęły naprzeciwko siebie zespoły z Rawicza  i Gniezna. Ten mecz nie był już tak zacięty. Gnieźnianki bardzo szybko uzyskały wysokie prowadzenie i w pełni kontrolując wynik tsgo spotkania ostatecznie zwyciężyły bardzo wysoko 21:2.


W mecz o III miejsce zmierzyły się drużyny z Rawicza i Kleczewa. Mecz ten był bardzo zacięty, a  w końcówce minimalnie lepsze okazały się  zawodniczki z Rawicza.


W Finale imprezy znalazły się reprezentacje Szkoły Podstawowej  nr 12 Gniezno i Szkoły Podstawowej w Buku. W meczu finałowym od samego początku gnieźnianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie i w ataku i to one przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Już po 8’ meczu zespół z Gniezna wypracował sobie przewagę 6 bramek i całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie. Po ostatniej syrenie podopieczne Roberta Popka mogły się cieszyć z wygranych zawodów. Ostatecznie wynik końcowy korzystny dla Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno wyniósł 15:4.


Tym  samym reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno sięgnęła po tytuł Mistrza Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż na co dzień złote medalistki są zawodniczkami UKS TUZINEK  Gniezno i uczennicami klas sportowych o profilu piłki ręcznej.


Serdecznie gratulujemy!


Ostateczna kolejność Mistrzostw Wielkopolski:
1.    Szkoła Podstawowa nr 12 Gniezno
2.    Szkoła Podstawowa Buk
3.    Szkoła Podstawowa nr 5 Rawicz
4.    Szkoła Podstawowa Kleczew

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Gniezno podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski:  Karolina Jasińska i Weronika Wilkosz – bramkarki, Patrycja Kuszak, Oliwia Pudelewicz, Klaudia Polańska, Martyna Dolacińska, Katarzyna Ochocka, Aleksandra Krause, Maria Rybicka, Klaudia Balcerek, Roksana Paluch, Wiktoria Serbin, Paula Gola i Wiktoria Woźniak – zawodniczki z pola.
 

Roman Solarek + foto

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mlode-pilkarki-reczne-szkoly-podstawowej-nr-12-gniezno-mistrzyniami-wielkopolski.html