Młode „Pszczółki” mistrzyniami Wielkopolski!

2022-12-20

Piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno wygrały rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Juniorek pokonując we wtorek, 20 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki KS Pyrki Poznań. Obydwie drużyny zagrają w najbliższym czasie w rozgrywkach strefowych.

W 2 minucie meczu prowadzenie objęły szczypiornistki MKS-u PR Gniezno. Minutę później, Pyrki wyrównały za sprawą trafienia z rzutu karnego Dominiki Płótniak. Półtora minuty później, po akcji prawym skrzydłem bramkę dla „Pszczółek” zdobyła Marta Łachowska. W 6 minucie rzut Nataszy Bętkowskiej wybroniła Antonina Cieślak. W 8 minucie po bramce Adrianny Kaczmarek, Pyrki prowadziły 5:3. Minutę później, w słupek poznańskiej bramki trafiła Weronika Wabińska. W 11 minucie trafienie dla MKS-u PR Gniezno zaliczyła Maria Tanaś. W 13 minucie po rzucie Julii Nowak, gnieźnianki objęły prowadzenie 7:6. W 16 minucie sytuację sam na sam z bramkarką wykorzystała Maria Tanaś. Po dwudziestu minutach miejscowe prowadziły 9:6. Minutę później, bramkę dla gnieźnianek rzuciła Maja Brząkała. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 12:8 dla MKS-u. Do przerwy gnieźnianki prowadziły 16:10.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Mai Brząkały. W  34 minucie „Pszczółki” prowadziły 19:10. Minutę później, bramkę dla Pyrek zdobyła Dominika Płótniak. W 40 minucie trafienie dla poznanianek zaliczyła Hanna Weichert, a chwilę później-Natasza Bętkowska. W 42 minucie w słupek bramki Pyrek trafiła Maria Tanaś. W 45 minucie bramkę dla MKS-u zdobyła Paulina Musiał. Dwie minuty później, po ładnej akcji gnieźnianek, ponownie na listę strzelczyń wpisała się Paulina Musiał. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania „Pszczółki” prowadziły 28:18. W 52 minucie bramkę dla Pyrek zdobyła Dominika Płótniak. W 53 minucie bramkarka Pyrek obroniła silny rzut Mai Schlabs. W 55 minucie Antonina Cieślak obroniła rzut w sytuacji sam na sam z Adrianną Kaczmarek. Ostatecznie MKS PR Gniezno pokonał Pyrki Poznań 32:23 i wywalczył tytuł mistrzyń Wielkopolskiej Ligi Juniorek. Obydwie drużyny zagrają w najbliższym czasie w rozgrywkach strefowych Mistrzostw Polski. Gratulujemy!

MKS PR Gniezno - KS Pyrki Poznań 32:23 (16:10)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Julia Nowak – 8.
KS Pyrki Poznań: Dominika Płótniak – 9.

Skład MKS-u PR Gniezno: Antonina Cieślak (bramkarka) – Kornelia Lubińska, Paulina Wilczura, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga Piotrowska, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkała, Martyna Redzik, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska (zawodniczki z pola). Trenerami juniorek MKS-u PR Gniezno są: Robert Popek i Przemysław Śmigowski.