Młode „Pszczółki” w 1/8 MP

2023-01-28

Piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno pokonały w sobotę, 28 stycznia w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 UKS Morski Sianów i awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek.

Jako pierwsze, na listę strzelczyń wpisały się gnieźnianki. W 3 minucie, bramkę dla MKS-u zdobyła Maria Tanaś. Później jednak, do głosu doszły szczypiornistki z Sianowa i zrobiło się 3:2 dla gospodyń. W 7 minucie, bramkarka „Pszczółek” obroniła rzut karny, wykonywany przez Zuzannę Kruk. W 11 minucie, bramkę dla MKS-u z rzutu karnego zdobyła Maria Tanaś. W 14 minucie, trafienie dla UKS-u Morski Sianów zaliczyła Julia Gruszczyńska. Minutę później, bramkarka MKS-u obroniła rzut karny  Magdaleny Zabrowarnej. W 19 minucie, bramkę dla gospodyń zdobyła Agata Szymańska i było 11:8. W 27 minucie, miejscowe prowadziły 15:10 kontrolując przebieg meczu. Do przerwy było 18:11 dla MKS-u PR Gniezno.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Mai Schlabs. W 34 minucie, ponownie bramkę zdobyła Maja Schlabs i było 21:13 dla MKS-u PR Gniezno. W 38 minucie, trafienie dla „Pszczółek” zaliczyła Weronika Wabińska. W 41 minucie, po szybkiej akcji UKS-u bramkę zdobyła Maria Wikierska. Chwilę później, na listę strzelczyń w zespole z Sianowa wpisała się Zuzanna Kruk. W 45 minucie, na tablicy wyników był rezultat 28:19 dla MKS-u. Minutę później, bramkę dla Gniezna zdobyła Maria Tanaś. W 51 minucie, po bramce Zofii Bartkowiak gnieźnianki prowadziły 31:20. W odpowiedzi, bramkę zdobyły szczypiornistki z Sianowa, a konkretnie Julia Wierzbicka. W 56 minucie, bramkę dla MKS-u rzuciła Zofia Bartkowiak. Sianowianki odpowiedziały bramką Marii Wikierskiej. Ostatecznie MKS PR Gniezno pokonał UKS Morski Sianów 35:23 awansując tym samym do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek. Gratulujemy!

MKS PR Gniezno-UKS Morski Sianów 35:23 (18:11)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Maria Tanaś – 9.
UKS Morski Sianów: Zuzanna Kruk – 7.

Skład MKS-u PR Gniezno: Antonina Cieślak (bramkarka) – Paulina Wilczura, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga Piotrowska, Amelia Stręk, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkała, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska, Kornelia Lubińska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są: Robert Popek, Roman Solarek i Przemysław Śmigowski.