Młode szczypiornistki UKS Tuzinek SP 12 Gniezno drugie w Ogólnopolskim Turnieju w Ryjewie!!!

2014-10-08

W miniony weekend 3-5 października w Ryjewie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w rocznik 2003.

W zawodach tych wystąpiło 13 ekip z całej Polski, oprócz drużyny gospodarzy GUKS Bellator Ryjewo i gnieźnieńskiej drużyny  udział brały znane polskie kluby m.in. : MKS Kusy Szczecin, MTS Kwidzyn, AZS Koszalin. Sambor Tczew, Drwęca Novar Lubicz, czy Omega Mrągowo i LUKS Świekatowo.

W turnieju tym bardzo dobrze zaprezentował się młody zespół UKS Tuzinek SP12 Gniezno. Gnieźnianki w fazie grupowej wygrały pewnie kolejno z Samborem Tczew, Kusym II Szczecin, MTS Kwidzyn i Drwęcą Novar Lubicz. Następnie uległy różnicą jednej  bramki drużynie AZS Koszalin. Uzyskane wyniki zagwarantowały gnieźniankom pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do półfinału. W meczu półfinałowym podopieczne Roberta Popka pokonały  gospodynie turnieju drużynę  GUKS Bellator Ryjewo  zapewniając sobie występ w wielkim finale.  W meczu finałowym doszło do rewanżu za finał majowego Turnieju w Kępnie, gdzie gnieźnieńska drużyna pokonała MKS Kusy Szczecin. Niestety tym razem lepsze okazały się szczecinianki i to one zostały zwycięzcami całego turnieju.

„Turniej ten był okazją do sprawdzenia  naszych umiejętności na tle rywalek z dobrych polskich klubów. Wypadliśmy całkiem przyzwoicie. Jednocześnie uświadomił moim podopiecznym, ile jeszcze pracy przed nami. Dał nam odpowiedź, jakie elementy gry  mamy już dobrze opanowane, a nad którymi musimy skupić się w najbliższym czasie” – powiedział po turnieju trener Robert Popek.

Oprócz wspaniałych pucharów i medali organizatorzy przyznali nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju wybrali gnieźniankę Zuzannę Kałasz, a najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Darię Rożek.

UKS Tuzinek SP 12 Gniezno wystąpił w następującym  składzie : Zuzanna Kałasz, Daria Rożek, Nadia Hyża, Martyna Kuszak, Maja Brząkała, Vanessa Rożak, Anastazja Liebing,  Aleksandra Sypniewska, Agata Alwin, Paulina Kabacińska, Nadia Zdunek, Klaudia Glinkowska,  Natasza Jabłońska i Wiktoria Stachowicz