Młodzi hokeiści Startu ponownie mistrzami Polski

2018-07-08

W dniach 3-8 lipca w Siemianowicach Śląskich rozegrany został turniej finałowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na trawie. W zmaganiach juniorów młodszych będących jednocześnie mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej zdecydowanie zwyciężyła drużyna Startu 1954 Gniezno.

Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego wygrali wszystkie mecze pokonując kolejno: Politechnikę Poznańską 7:1, Wartę Poznań 6:2, LKS Gąsawa 6:2, Kolejarza Gliwice 7:4 i Plejadę Nysa 18:0.

Gnieźnianie obronili zatem w ładnym stylu tytuł wywalczony przed rokiem w Skierniewicach.

1:96

Równolegle z turniejem juniorów młodszych w Siemianowicach Śląskich odbyła się rywalizacja dziewcząt w ramach  XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mistrzostwo Polski wywalczył  KS Hokej Start Brzeziny wyprzedzając LKS Gąsawa, Kolejarza Gliwice, UKS Orient II Łozina i UKS SP Swarek Swarzędz

Mistrzostwo XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wśród juniorów młodszych wywalczyli: Jacek Kurek, Tomasz Stawski, Maksymilian Pawlak, Marcel Konieczny, Igor Pawlak, Aleks Pawlak, Jan Wesołowski, Szymon Cyprych, Antoni Raczyński, Łukasz Klimkiewicz, Maciej Kurowsk i Mateusz Czyżyk.

Trenerem złotych medalistów jest Wojciech Jankowski, a kierownikami: Filip Lewandowski i Gracjan Jarzyński (który jeszcze w minionym roku zdobyło złoto OOM jako zawodnik).