Młodzi hokeiści Startu złotymi medalistami XXIII OOM

2017-06-30

W dniach 24-29 czerwca w Skierniewicach odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Mazowsze 2017”. Mistrzowski tytuł wśród chłopców wywalczyła drużyna Startu 1954 Gniezno prowadzona przez trenera Wojciecha Jankowskiego wygrywając cztery z pięciu spotkań i remisując jedno z LKS Rogowo.

Zmagania w obu kategoriach toczono na oddanym do użytku wiosną nowym boisku hokejowym urokliwie położonym tuż przy lesie na osiedlu Rawka w Skierniewicach. Startowcy znakomicie rozpoczęli zmagania gromiąc na inaugurację  Kolejarza Gliwice 12:2. W kolejnym spotkaniu gnieźnianie wygrali 6:2 z AZS Politechniką Poznańską, a następnie zremisowali z LKS Rogowo 3:3. W ostatnich dniach mistrzostw rywalizację popsuła wyraźnie pogoda. Środowe spotkanie Startu z Wartą Poznań zostało najpierw opóźnione (podobnie jak inne mecze) o dwie godziny, a następnie przerwane w 48. minucie z powodu burzy. Start prowadził wtedy 2:1. Mecz dokończono następnego dnia i startowcy zwyciężyli 4:1, ale organizatorzy zaniepokojeni stanem boiska i niekorzystnymi prognozami zastanawiali się nad zakończeniem mistrzostw przed rozegraniem ostatniej kolejki spotkań. Startowcy byli w tym momencie mistrzami OOM. Kiedy zapadła decyzja o kontynuowaniu zmagań pozostało tylko potwierdzić swą dominację w starciu z LKS Gąsawa. Tak też się stało. Gnieźnianie pokonali rywali z Pałuk 4:2 i zdobyli złoty medal XXIII OOM.  Srebro wywalczyła drużyna Warty Poznań, a brąz - Kolejarza Gliwice.