Młodzi lechici zagrali w Zambrowie i Łomży, a kadrowicze U-21 w Białymstoku

2015-10-16

Dwóch młodych zawodników Kolejorza wystąpiło w barwach reprezentacji Polski do lat 19 w spotkaniach towarzyskich. Podopieczni trenera Rafała Janasa zremisowali i przegrali ze Słowenią.

W pierwszym meczu, który został rozegrany w Zambrowie, Biało-Czerwoni zremisowali z reprezentacją Słowenii 2:2. W spotkaniu rewanżowym podopieczni Rafała Janasa nie dali jednak rady gościom i na Stadionie Miejskim w Łomży ulegli 0:1.

W obu tych pojedynkach zagrali piłkarze, którzy na co dzień występują w niebiesko-białych barwach. Robert Gumny w każdym z tych starć przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, z kolei Kamil Jóźwiak w pierwszym meczu w 82. minucie zmienił Karola Żmijewskiego, a w rewanżu pół godziny przez zakończeniem spotkania został zastąpiony przez Oktawiana Skrzecza.

W obu starciach z reprezentacją Słowenii zagrał również Robert Janicki, który obecnie jest wypożyczony z Lecha Poznań do TSG 1899 Hoffenheim.

***

Tomasz Kędziora, Dawid Kownacki i Dariusz Formella wystąpili natomiast w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski do lat 21. Biało-Czerwoni zremisowali w Białymstoku z Rumunami 0:0. Wcześniej podopieczni Marcina Dorny pokonali Izraelczyków 3:1. W drugim meczu kontrolnym przeciwko reprezentacji Rumunii ponownie wystąpiło trzech powołanych lechitów - Tomasz Kędziora, kapitan Biało-Czerwonych oraz Dawid Kownacki rozegrali całe spotkanie, z kolei Dariusz Formella pojawił się na boisku w 66. minucie.