Młodzicy Mieszka-Carbon Gniezno lepsi od Akademii Reissa!!!

2014-05-12

Udanie rozpoczęli rundę rewanżową młodzicy młodsi Mieszka-Carbon Gniezno ( rocznik 2002 ), którzy walczą w Grupie Mistrzowskiej o tytuł Mistrza Wielkopolski. Biało-niebiescy pokonali w sobotę 10 maja w Baranowie silny zespół Akademii Reissa 4-2. Wszystkie bramki dla gnieźnian zdobył Olivier Zakrzewicz.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości, którzy już po 4 minutach prowadzili 2-0. Dwukrotnie ze stałych fragmentów dośrodkowywał Jakub Basiński a skutecznymi strzałami głową popisał się napastnik Mieszka. W 15 minucie padła trzecia bramka dla Mieszka-Carbon. Tym razem Olivier Zakrzewicz wykorzystał niezdecydowanie obrońców Akademii i ponownie pokonał bramkarza gospodarzy. W 20 minucie pierwszą bramkę zdobyli młodzicy Akademii Reissa zmniejszając prowadzenie biało-niebieskich po pierwszej połowie do wyniku 1-3.

Początek drugiej połowy to kolejne mocne otwarcie przyjezdnych. Wzorcową akcję duetu Nikodem Mirek i Sebastian Łukomski wykończył Zakrzewski. Napastnik Mieszka mógł jeszcze strzelić kilka następnych bramek ale i tak był bohaterem biało-niebieskich, którzy co prawda stracili jeszcze jedną bramkę, ale pewnie zainkasowali 3 punkty.

To zwycięstwo młodzików Mieszka-Carbon jest tym cenniejsze gdyż po pierwszej rundzie to zespół Akademii był wyżej w tabeli ( 3 miejsce ) wyprzedzając biało-niebieskich o 2 punkty.

Akademia Reissa – Mieszko-Carbon Gniezno 2-4 ( 1-3 )

bramki: Olivier Zakrzewicz 4

Mieszko-Carbon: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Kacper Zimmer, Jakub Basiński, Sebastian Łukomski - Olivier Zakrzewicz a także: Jakub Bobkiewicz, Bartosz Kwitowski, Adam Kowalski, Dawid Malęgowski, Mateusz Zakrzewski, Bartosz Bluege, Hubert Matlak, Jakub Kuczewski, Jakub Dzięcielski.