Młodzicy młodsi drugiego zespołu Mieszka-Carbon, pokonują w derbach powiatu gnieźnieńskiego Orkan Działyń

2014-05-10

W sobotę 10 maja na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, doszło do spotkania w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Tego dnia zespół młodzików młodszych drugiego zespołu Mieszka-Carbon Gniezno, występujący w grupie 2 podejmowała swoich rówieśników z Orkanu Działyń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych gnieźnian w stosunku 4:0.

Podopieczni duetu trenerskiego Wojciech Gąsiorowski i Łukasz Wejerowski prowadzenie 1:0 w sobotnim spotkaniu, w którym walka o piłkę toczyła się na szerokości całego boiska przy ulicy Strumykowej objęli już w 5 minucie. Bramkarza gości z Działynia – Oskara Janiszewskiego pokonał z bliskiej odległości Patryk Błachowiak, którego obsłużył podaniem Mikołaj Dziel. W 25 minucie młodzi gnieźnianie prowadzili po zdobytym kolejnym golu z swoim rywalem w stosunku 2:0. Ponownie na listę strzelców w zespole drugiego zespołu Mieszka-Carbon wpisał się Patryk Błachowiak, pokonując bramkarza gości ponownie z bliskiej odległości. Prowadzeniem gospodarzy 2:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu, który w tej grupie trwa 2x30 minut.
Po zmianie stron młodzi mieszkowcy, zdobyli jeszcze dwa gole przy żadnym straconym, tym samym wygrywając w derbach powiatu gnieźnieńskiego z zespołem z Działynia gładko 4:0. Trzecią bramkę dla gnieźnian w 54 minucie drugiej połowy zdobył strzelec dwóch poprzednich goli czyli Patryk Błachowiak, który tym samym ustrzelił w sobotnim meczu przysłowiowego hart tricka. Wynik końcowy spotkania ustalił natomiast w 56 minucie zdobywając czwartego gola dla miszkowców Mikołaj Dziel.

Skład drugiego zespołu młodzika młodszego Mieszka-Carbon: Mikołaj Strzyżewski, Mateusz Borecki, Mateusz Sekulski, Jakub Bryska, Mikołaj Dziel, Szymon Klimacki, Dawid Tymosz, Patryk Błachowiak, Wojciech Bednarz – rezerwowi Szymon Wiśniewski, Szymon Malinowski, Wojciech John, Kacper Budniak, Kamil Polus, Jakub Kozłowski

Skład zespołu młodzika młodszego Orkanu Działyń: Oskar Janiszewski, Filip Kowalczyk, Sebastian Bartczak, Maciej Gorzycki, Bartosz Gręzicki, Krzysztof Kodranc, Maksymilian Kowalczyk, Mateusz Kozłowski, Dawid Zdrojewski, Hubert Andrzejewski, Kacper Bodzieszyk – rezerwowi Kacper Kodranc, Mikołaj Labiak, Mateusz Mikołajczyk

Kolejne spotkanie druga drużyna młodzików młodszych Mieszka-Carbon Gniezno rozegra dopiero 25 maja, w którym to zmierzy się na W odpowiedzi własnym trenie z Lechią Kosztrzyn.