Młodzicy młodsi Mieszka-Carbon Gniezno przegrywają z Huraganem Pobiedziska

2014-06-18

Porażką zakończyli runę rewanżową a co za tym idzie sezon 2014 młodzicy młodsi Mieszka-Carbon II Gniezno, którzy w meczu zaległym w środę 18 czerwca podejmowali na swoim boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie drużynę Huraganu Pobiedziska. Podopieczni duetu trenerskiego Wojciech Gąsiowrowski –Łukasz Wejerowski, ulegli rywalowi z Pobiedziski w stosunku 3:1.

Goście z Pobiedziski bardzo szybko w środowym meczu wyszli na prowadzenie 1:0 bo już w 3 minucie. Bramkarza gnieźnieńskiego Szymona Wiśniewskiego, który spóźnił się z interwencją swoją oraz obrońców, którzy za długo się zastanawiali z wybiciem piłki z własnego pola karnego pokonał w zespole gości umieszczając futbolówkę z najbliższej odległości Wojciech Wawrzyniak. W 12 minucie przyjezdni mogli prowadzić różnicą dwóch goli gdyby nie słupek bramki gnieźnieńskiej, który uratował zespół z grodu Lecha od straty drugiego gola po strzale z 3-go metra strzelca pierwszej bramki Wojciecha Wawrzyniaka. Młodzicy młodsi Mieszka-Carbon II Gniezno, dopiero krótko przed przerwą w 29 minucie gdyż spotkanie w tej grupie wiekowej trwa 2x30 minut zdobyli gola wyrównującego stan meczu 1:1. Golipera z Pobiedzisk – Mateusza Białkowskiego, po indywidualnej swojej akcji pokonał w zespole z Gniezna – Patryk Błachowiak. W tym układzie pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem. O porażce w ostatnim meczu sezonu 2014 młodzików młodszych Mieszka-Carbon II Gniezno, zadecydowała druga połowa środowego meczu, w której to zespół z Pobiedzisk zdobył dwa gole nie tracąc żadnego. W 43 minucie drużyna z Pobiedzisk po raz drugi w meczu wyszedła na prowadzenie 2:1. Podyktowany rzut karny za rękę w własnym polu karnym Dawida Tymosza na gola w zespole z Pobiedzisk zamienił Wojciech Bissinger. Wynik natomiast końcowy środowego spotkania pomiędzy Mieszkiem-Carboin II Gniezno a Huraganem Pobiedziska na 1:3 ustalił w 59 minucie Juliusz Ciupek, który bramkarza gnieźnieńskiego pokonał uderzając piłkę głową po wcześniejszym jej dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Jakuba Maciejewskiego.
Jak wspominaliśmy wcześniej był to ostatni mecz młodzików młodszych Mieszka-Carbon II Gniezno w rundzie rewanżowej a co za tym idzie w całym sezonie 2014 roku. Teraz zespół czeka odpoczynek a później przygotowania do rundy jesiennej.

Skład młodzików młodszych Mieszka-Carbon II Gniezno: Szymon Wiśniewski, Mateusz Sekulski, Kamil Polus, Dawid Tymosz, Wojciech Bednarz, Szymon Malinowski, Kacper Budniak, Patryk Błachowiak, Krystian Cieślewicz – rezerwa Jakub Kozłowski