Młodzicy młodsi Mieszka-Carbon Gniezno z kompletem zwycięstw

2013-10-21

Formalności stało się zadość i po zwycięstwie 2:0 nad Huraganem Pobiedziska, w niedzielę 20 października na własnym boisku przy ulicy Strumykowej, młodzicy młodsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ) przypieczętowali awans do Grupy Mistrzowskiej.

Pomimo dużej przewagi, zwłaszcza w pierwszej połowie, biało-niebiescy nie potrafili pokonać szczelnej obrony gości. Dodatkowo gnieźnianie zmarnowali kilka wręcz znakomitych sytuacji bramkowych zwłaszcza w wykonaniu Kacpra Zimmera. Już w 3minucie spotkania powinno być 1-0 dla gospodarzy ale Jakub Basiński nie wykorzystał rzutu karnego, choć dotychczas nie mylił się w takich sytuacjach. Kuba częściowo zrehabilitował się za tą sytuację w 9 minucie strzelając pierwszą bramkę po dośrodkowaniu Adama Kowalskiego z rzutu rożnego.  Podobać mogła się druga bramka po dośrodkowaniu Jakuba Chlebdy i strzale głową Oliviera Zakrzewicza.
Druga połowa nie przyniosła już bramek. Goście w całym meczu raz zagrozili bramce Mieszka ale ładną paradą popisał się Szymon Steć.

Mieszko Gniezno - Huragan Pobiedziska 2-0 ( 2-0 )

bramki: Jakub Basiński 1, Olivier Zakrzewicz 1

Mieszko Gniezno: Jakub Bobkiewicz - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer
a także: Szymon Steć, Jakub Dzięcielski, Jakub Kuczewski, Hubert Matlak, Bartosz Kwitowski, Dawid Malęgowski, Bartosz Bluege