Młodzicy młodsi Mieszka Gniezno blisko vice mistrzostwa Wielkopolski!!!

2014-06-17

Młodzicy młodsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ) podtrzymali zwycięską passę w rundzie rewanżowej w rozgrywkach w Grupie Mistrzowskiej. W niedzielę 15 czerwca biało-niebiescy odnieśli piąte kolejne zwycięstwo tym razem pokonując w Wągrowcu młodzików Nielby 2-0. Gnieźnianie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie, kiedy to zespół Nielby wygrał w Gnieźnie także 2-0. Po tym meczu biało-niebiescy wyprzedzili swoich niedzielnych rywali i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Sam mecz, rozgrywany na boisku ze sztuczną trawą, stał na wysokim poziomie i zarówno jeden jak i drugi zespół pokazał niemałe umiejętności piłkarskie. Drużyny konstruowały akcje od własnej bramki i nie uciekały się wybijania piłki. Taki mecz oglądało się z dużą satysfakcją i wszyscy z utęsknieniem czekają kiedy w Gnieźnie będziemy grać na takim boisku.

W pierwszej połowie goście stworzyli sobie trzy znakomite szanse ale albo zabrakło szczęścia ( słupek ), albo przeciwnicy faulowali naszych zawodników w stuprocentowych sytuacjach. Bramki padły dopiero w drugiej połowie i strzelali je tylko młodziki Mieszka. Już na początku drugiej połowy Jakub Basiński znakomicie dograł piłkę do Oliviera Zakrzewicz który pewnie pokonał bramkarza Nielby. Druga bramka padła po kombinacyjnej akcji biało-niebieskich w której to w końcowej fazie Dawid Malęgowski dośrodkował do Kacpra Zimmera który strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy.

Po tym zwycięstwie młodzicy Mieszka awansowali na trzecie miejsce i mają stratę 2 punktów do vice lidera SPN Szamotuły. Dodatkowo biało-niebiescy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz w Gnieźnie ze Skrą Otusz który odbędzie się już w środę 18 czerwca o godz. 19.00. Wiadomo już że Mistrzem Wielkopolski zostali młodzicy Szóstki Śrem a kwestia vice mistrza rozstrzygnie się w ostatnie kolejce.

Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 0-2 ( 0-0 )

bramki: Olivier Zakrzewicz 28', Kacper Zimmer 49'

Mieszko Gniezno: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Kacper Zimmer, Jakub Basiński, Sebastian Łukomski - Olivier Zakrzewicz
a także: Adam Kowalski, Dawid Malęgowski, Bartosz Kwitowski, Bartosz Bluege, Jakub Dzięcielski, Jakub Bobkiewicz