Młodzicy młodzi MKK Gniezno pokonują Olimpijczyka z Ostrowa Wlkp.

2016-01-13

W dniu 10 stycznia w sali Gimnazjum nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej zespół młodzików młodszych MKK Gniezno, w ramach rozgrywek wielkopolskiej ligi młodzików młodszych podejmował w VII kolejce zawodników UKS OLIMPIJCZYK Ostrów Wlkp.

Zawodnicy z Gniezna już w pierwszych 10 minutach uzyskali 13 punktową przewagę i po I kwarcie schodzili z wynikiem 27:14. W drugiej kwarcie mecz nieco się wyrównał, głównie za sprawą lepszej gry i celności zawodników z Ostrowa oraz błędów w obronie popełnianych przez koszykarzy MKK. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 57:40 dla MKK.

Trzecia kwarta to dalej dość wyrównana walka na parkiecie i dużo strat wynikających z błędów kroków oraz niecelnych rzutów spod kosza. Taka postawa naszych zawodników musiała wywołać poważną reakcję ze strony trenera Tomasza Konowalskiego, co poskutkowała ponownie lepszą grą w czwartek kwarcie i ostatecznie zwycięstwem 85:55.

Najwięcej punktów dla drużyny MKK zdobył Hubert Konowalski 19, dalej Szymon Borkowicz i Łukasz Walkowiak po 16, Maciej Gorzelany i Stanisław Hoffmann po 8, Piotr Czajka i Artur Kozłowski po 6, Gracjan Korytowski 5 oraz Michał Domagała 1. W meczu zagrali również Maciej Przykucki i Kacper Rakowski.