Młodzicy starsi MKK Gniezno pokonuje na wyjeździe UKS Jedynkę Pleszew.

2014-01-15

Podopieczni Łukasza Staszkiewicza byli w tym pojedynku zdecydowanym faworytem i chociaż przez większą część meczu nie grali „swojej” koszykówki odnieśli pewne zwycięstwo 87:70.

Gnieźnianie w pierwszych dwóch kwartach pokazali, że liczyło się dla nich tylko zwycięstwo. Bardzo dobrze realizowane założenia taktyczne agresywnej obrony na całym boisku wymuszały na przeciwnikach mnóstwo strat. Dobra defensywa pozwalała na łatwe zdobywanie punktów przez liderów zespołu: Kiełpińskiego (14 pkt. w I kwarcie), Milaka (8 pkt. w I kwarcie) oraz Kwapiszewskiego (12 pkt. w II kwarcie) i Andrzejewskiego (8 pkt. w II kwarcie). Pierwszą połowę MKK wygrało 54 : 37.

Po zmianie stron nasi zawodnicy byli już tylko cieniami graczy z pierwszej części spotkania. Mnóstwo nieporozumień w ataku i obronie, brak koncentracji i problemy z powrotem pod własny kosz, pozwoliły gospodarzom na częściowe odrobienie strat. Pleszewianie grali w zasadzie tylko i wyłącznie szybkim atakiem, z czym defensywa gnieźnian nie mogła sobie poradzić. Spadła również skuteczność rzutowa, zawodnicy z Gniezna nie trafiali z bardzo łatwych pozycji w efekcie 3 kwartę różnicą 4 punktów wygrali miejscowi. W ostatniej odsłonie MKK pokazało kilka efektownych akcji w ataku, jednak w obronie nadal popełniało błędy. IV kwartę ponownie wygrali gracze z Pierwszej Stolicy 21:17, a cały mecz 87 : 70.

UKS Jedynka Pleszew : MKK Gniezno    70 : 87 (13:23, 24:31, 16:12, 17:21)

Punkty dla MKK: Kiełpiński 23, Kwapiszewski 19, Milak 12, Andrzejewski 10, Kierzek 10, Trafny 6, Szczapa 4, Stube 2, Gaweł 1, Kniaź 0, Walkowiak 0, Budziak 0.

Już w najbliższą niedzielę tj. 19 stycznia o godz. 11:00 w hali przy ul. Jolenty podejmować będą zespół Polonii Leszno. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.