Młodzicy Startu triumfatorami nieoficjalnych mistrzostw Polski

2019-09-17

W niedzielę, 15 września, na stadionie w Gąsawie rozegrane zostały międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w hokeju na trawie.

Faworytem tej rozgrywki był młody zespół UKH Start 1954 Gniezno. Podopieczni trenera  Jakuba Stranza wiosną wywalczyli mistrzostwo województwa i potwierdzili supremację w gąsawskim turnieju mającym rangę nieoficjalnych mistrzostw Polski. Gnieźnianie pokonali kolejno MKS Środa Wielkopolska 5:1, Grunwald Poznań 5:2 i LKS Gąsawa 8:1.

4. LKS Gąsawa

Mistrzowski tytuł wywalczyli: Marcel Pękała, Jakub Dąbrowski, Maciej Kurowski, Natan Stranz,  Arkadiusz Kossakowski, Mateusz Zając, Bartosz Zalewski, Iwo Majorczyk, Jan Lauchstaedt, Szymon Marciniak, Eryk Sztyma,  Kamil Dąbrowski, Kamil Klembalski,  Trenerem drużyny jest Jakub Stranz, a kierownikiem Sebastian Lauchstaedt.

Mistrzowska  drużyna Startu w nowym sezonie wystartuje już w rozgrywkach juniorów młodszych będąc prawdopodobnie najmłodszym zespołem w tej kategorii wiekowej, ale dla rozwoju sportowego gnieźnieńskich zawodników jest to niewątpliwie słuszna decyzja władz klubu.