Młodzicy Stellli z brązem mistrzostw międzywojewódzkich

2021-09-22

W sobotę, 18 września, na stadionie poznańskiej AWF rozegrany zostały międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików regionu A w hokeju na trawie.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn w tym dwie gnieźnieńskie - Start 1954 i Stella. Stelliści zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej A pokonując AZS AWF Poznań 11:0 i Wartę Poznań 2:0 oraz przegrywając z LKS Gąsawa 2:3. W tej sytuacji w fazie finałowej zagrali o trzecie miejsce z Lipnem Stęszew wygrywając 2:1.

Startowcy w grupie eliminacyjnej B pokonali Bałagany Łubianka 2:1 oraz przegrali z LKS Rogowo 0:5 i Lipnem Stęszew 2:3. Zajmując trzecie miejsce w grupie czerwono-czarni zmierzyli się w spotkaniu o 5. miejsce w turnieju z Wartą Poznań przegrywając 1:2.

Turniej wygrał zespół LKS Rogowo pokonując LKS Gąsawa 3:2. Obie drużyny z Pałuk awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików, który rozegrany  zostanie  w dniu 26 września w Siemianowicach Śląskich.