Młodziczki MKS MOS Gniezno wywalczyły awans do finału Mistrzostw Polski!

2015-05-11

W dniach 08 – 10 maja w Żaganiu odbywał się jeden z Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek (Puchar Polski ZPRP Młodziczek) w piłce ręcznej dziewcząt.

W zawodach tych uczestniczyła gnieźnieńska drużyna MKS MOS. Dziewczęta z Gniezna awansowały do tego turnieju po zdobyciu Mistrza Wielkopolskiej Ligi Młodziczek. Oprócz niej w turnieju grały: gospodarz UKS Czarni Żagań, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno oraz KS CKS SMS Szczecin. Te cztery drużyny rywalizowały między sobą o dwa miejsca premiowane awansem do Finału Mistrzostw Polski.

Gnieźnianki w pierwszym dniu zmierzyły się z jednym z faworytów tego półfinału ekipą z Wąbrzeźna. Spotkanie rozpoczęły dobrze, prowadząc po 6’ już 3:0. Gnieźnianki szybko osiągnęły przewagę 5 bramek i potem kontrolowały sytuację na parkiecie. Do przerwy było 12:8 dla MKS MOS. Po przerwie zespół z Pierwszej Stolicy Polski nie zwalniał tempa. Przewaga MKS MOS wzrastała. Ostateczne spotkanie zakończyło się ważną wygraną gnieźnieńskich szczypiornistek 24:15.

W drugim dniu tj. w sobotę młode gnieźnianki zmierzyły się z ekipą CKS SMS Szczecin. Dziewczyny ze Szczecina dzień wcześniej wygrały zdecydowanie z zespołem gospodarzy. Gnieźnianki bardzo szybko odskoczyły swoim przeciwniczkom dzięki znakomitej obronie i dobrej grze bramkarki.  W pierwszej połowie MKS MOS pozwolił szczeciniankom zdobyć tylko 6 bramek. Ta część meczu zakończyła się wynikiem korzystnym dla MKS MOS 16:6. W drugiej połowie obraz gry się odmienił. Dziewczęta z Gniezna oddały inicjatywę swoim rywalkom, przez co ich przewaga zaczęła stopniowo maleć.  Ostatecznie gnieźnianki wygrały 25:20 i tym samym zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

Niedziela była ostatnim dniem Półfinału. Piłkarki ręczne MKS MOS zmierzyły się z gospodarzem zawodów UKS Czarni Żagań. Gnieźnieńscy trenerzy mając zapewniony już wcześniej awans mogli do gry desygnować dziewczęta, które do tej pory mniej przebywały na parkiecie. Zmienniczki radziły sobie na tyle dobrze, że spotkanie to rozstrzygnęły także na swoją korzyść. MKS MOS wygrał z gospodarzem turnieju 26:17.

Ostatecznie w końcowej klasyfikacji nasze młode dziewczęta z Gniezna, podopieczne pary trenerskiej Roman Solarek i Robert Popek zajęły I miejsce i awansowały do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI.
Gratulujemy

Zawody Finałowe odbędą się w Karczewie w dniach 3-6 czerwca. MKS MOS Gniezno rywalizować tam będzie w grupie z drużynami: KPR Jelenia Góra, UKS Olimpia Końskie i UKS GOKSiR Nowa Karczma.

MKS MOS Gniezno: bramkarki – Daria Konieczna i Weronika Wilkosz; zawodniczki pola – Maja Bielińska, Karolina Kasprowiak, Maria Rybicka, Roksana Paluch, Patrycja Kuszak,  Oliwia Pudelewicz, Aleksandra Hahn, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Martyna Szczygielska, Katarzyna Ochocka, Martyna Rachela, Paula Gola, Weronika Kowalczyk. trenerzy: Roman Solarek i Robert Popek.