Młodziczki MKS PR I Gniezno kończą przygodę z Pucharem ZPRP

2018-05-13

Przez trzy dni od11 do 13 maja hala przy ulicy Paczkowskiego 4 była areną zmagań piłkarek ręcznych w kategorii młodziczki w ramach rozgrywanego finału 1/8 Pucharu ZPRP.

W rozgrywkach, które miały wyłonić zespół który awansuje do dalszych zmagań pucharowych oprócz zespołu z Gniezna – MKS RP I w trzydniowym turnieju udział wzięły jeszcze drużyny Korony Handball Kielce, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica oraz  SSPR Szczypiorniak Ustka. Trzydniowe rozgrywki pucharowe młode zawodniczki MKS PR I Gniezno, zakończyły na trzecim miejscu co oznaczało że nie uzyskały one awansu do ćwierćfinałów Pucharu ZPRP. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, mimo ambitnej i bardzo zaciętej walki o każdy punkt z trzech rozegranych meczy wygrały tylko jeden a było to na inaugurację zmagań półfinałowych Pucharu ZPRP. Gnieźnianki w piątek 11 maja pokonały zespół SSPR Szczypiorniak Ustka  w stosunku 17:15 prowadząc z swoimi rywalkami do przerwy 9:7. W pozostałych dwóch spotkania młode piłkarki ręczne z grodu Lecha musiały uznać wyższość dwóch drużyn, które wywalczyły z gnieźnieńskiego turnieju awans do ćwierćfinałów Pucharu ZPRP mowa tutaj o ekipach Korony Handball Kielce, która zajęła  pierwsze miejsce z kompletem 9 punktów oraz drugą ekipą rozgrywek  EUCO-UKS Dziewiątka Legnica , która turniej ukończyła z zdobytymi 6 punktami. W pierwszym przypadku podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka  uległy  po zaciętej walce w niedzielę 13 maja  drużynie z Kielc w stosunku 28:25 z kolei z zespołem z Legnicy przegrały w sobotę 12 maja już zdecydowanie w stosunku 29:16. Ostatnie czwarte miejsce przypadło w tym układzie drużynie SSPR Szczypiorniak Ustka, która turniej gnieźnieński zakończyła z zerowym dorobkiem punktowym nie wygrywając żadnego spotkania.

Po niżej podajemy szczegółowe wyniki turnieju oraz tabele końcową:

Wyniki turnieju:

11.05.2018 r. piątek
Korona Handball Kielce – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica  28:16 (15:11)
MKS PR Gniezno – SSPR Szczypiorniak Ustka 17:15 (9:7)

12.05.2018 r. sobota
SSPR Szczypiorniak Ustka – Korona Handball Kielce 6:32(2:19)
MKS PR Gniezno – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 16:29 (7:13)

13.05.2018 r. niedziela
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SSPR Szczypiorniak Ustka 27:15(10:9)
MKS PR Gniezno – Korona Handball Kielce 25:28(13:16)

Tabela końcowa
1.Korona Handball I 3 9 88:47
2.EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 3 6 72:59
3.MKS PR I Gniezno 3 58:72
4.SSPR Szczypiorniak Ustka 3 0 36:76

Zespół MKS PRI Gniezno rozgrywkach finałowych 1/8 Pucharu ZPRP zagrał w składzie: Kałasz, Rożek – Alwin, Kuszak, Nowicka, Schulze, Sypniewska, Brząkała, Kowalewska, Michalak, Stachowicz , Jabłońska, Kabacińska, Raczak, Glinkowska, Wojciechowska.