Młodzież KS Gniezno zakończyła rundę jesienną

2014-11-19

Podobnie jak drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, tak i dwie drużyny Klubu Sportowego Gniezno, zakończyły ostatnimi meczami rundę jesienną sezonu 2014/2015, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Oba spotkania z udziałem drużyn młodzieżowych KS Gniezno, rozegrane zostały w minioną sobotę 15 listopada, z tym tylko że jedno z nich doszło do skutku a drugie zakończyło się walkowerem na korzyść drużyny KS Gniezno.

B1 gr. IV Junior młodszy trener - Bartosz Kapsa
KS Gniezno – OTPS Winogrady Poznań 0:3 (walkower)

Nie dane było rozegrać ostatniego spotkania tej jesieni drużynie juniorów młodszych KS Gniezno, prowadzonych przez Bartosza Kapse. W sobotę 15 listopada gnieźnianie na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej, mieli podejmować  zespół OTPS Winogrady Poznań. Spotkanie jednakże nie doszło do skutku gdyż młodzi piłkarze z Poznania, nie stawili się na mecz w Pierwszej Stolicy Polski. W tym układzie sędzia prowadzący ten mecz był zmuszony odgwizdać walkower w stosunku 3:0 na korzyść KS Gniezno, przez co podopieczni Bartosza Kapsy punkty w ligowej tabeli zapisali bez gry. Mimo walkoweru drużynie juniora młodszego KS Gniezno, nie udało się awansować do grupy mistrzowskiej na wiosnę. Gnieźnianie rundę jesienną zakończyli na drugim miejscu z zdobytymi w 9. meczach 18. punktami. Rozgrywki w B1 grupie pierwszej wygrała drużyna Poznaniaka II AUREA Poznań z 21. punktami.

C1 gr.1 Trampkarz młodszy trener - Piotr Janusz
Pelikan Niechanowo - KS Gniezno 3:2 (1:1)

Bramki dla KS Gniezno: Wojciech Mikołajczak x2

Znacznie więcej szczęścia od juniorów młodszych KS Gniezno, mieli trampkarze młodsi tegoż samego klubu, którym dane było w sobotę 15 rozegrać ostatni mecz tej jesieni. Przeciwnikiem szkoleniowca gnieźnieńskeigo Piotra Janusza w meczu wyjazdowym w Niechanowie był miejscowy Pelikan. Spotkanie po bardzo wyrównanym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:2 mimo że do przerwy był remis 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie w sobotnim meczu 1:0 wyszli gnieźnianie, którzy gola zdobyli w 20 minucie przez Wojciecha Mikołajczaka. Do stanu 1:1 gdyż takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa gospodarze doprowadzili w 39 minucie. Po zmianie stron młodzi niechanowienie po podyktowanym rzucie karnym na ich korzyść w 45 minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Ten stan rzeczy utrzymał się do 70 minuty, wtedy to gnieźnianie zdobyli gola za sprawą Wojciech Mikołajczaka, którym doprowadzili on do stanu 2:2. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do młodych piłkarzy z Niechanowa, którzy wykorzystując drugi podyktowany rzut karny na ich korzyść w 89 minucie ustalili końcowy wynik meczu na 3:2.

Zespół trampkarzy starszych KS Gniezno, rundę jesienną zakończył na przedostatnim 5. miejscu z zdobytymi 10. punktami. Rozgrywki wygrała Nielba I Wągrowiec z 24 oczkami.

Skład trampkarzy młodszych KS Gniezno: Artur Dubelt, Piotr Kaźmierczak, Aleksander Mikołajczak, Wojciech Mikołajczak, Hubert Pietrzak, Piotr Zdrojewski, Miłosz Wakowiak, Dominik Rożek, Mateusz Rożek,  Eryk Kulig, Piotr Kaźmierczak, Mikołaj Nowicki, Bartosz Kazumcha, Karol Majewski.