Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Czerniejewa przeszedł do historii

2020-02-24

W sobotę 22 lutego w czerniejewskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Turniej piłki nożnej dla rocznika 2011 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo - Pana Tadeusza Szymanka. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z Czerniejewa, Żydowa, Kłecka, Swarzędza, Rokietnicy i Wrześni.

Turniej został zorganizowany przez klub sportowy Fara Pelikan Żydowo pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które rywalizowały pomiędzy systemem każdy z każdym.

A oto wyniki osiągnięte przez młodych piłkarzy:
FZG Kłecko - Fara Pelikan 3:2
Fara Pelikan - Meblorz Swarzędz 1:0
Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy - Fara 2:3
Fara Pelikan - APR Rokietnica 5:2
Czarni Czerniejewo - Fara Pelikan 2:2

Ostatecznie puchar burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo - Tadeusza Szymanka zdobyła Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Fara Pelikan Żydowo, a ostatnie miejsce na podium zdobyli Czarni Czerniejewo. Pozostałe zespoły uplasowały się na następujących IV miejsce – przypadło FZG Kłecko, V miejsce – zajęła ekipa APR Rokietnica, a ostatnie VI miejsce – został sklasyfikowany zespół Meblorza Swarzędz.

Statuetkę najlepszego strzelca trafiła do Michała Graczyka z Fara Pelikan Żydowo - zdobywcy 9 bramek. Tytuł najlepszego zawodnika Turnieju zdobył Filip Janiszewski, a bramkarza - Dawid Napierała, ze Szkółki Piłkarskiej Waldemara Przysiudy.