Młodzik starszy MKK Gniezno zdeklasowany w Ostrowie Wielkopolskim.

2013-12-16

W niedzielę 15 grudnia bardzo wysokiej porażki doznali młodzi koszykarze MKK Gniezno, po fatalnym w ich wykonaniu meczu ulegli drużynie Kasprowiczanki I Ostrów Wlkp. 116:30.

Mecz był wyrównany jedynie do 7 min., kiedy to goście prowadzili 10:9, niestety później gra toczyła się praktycznie do jednego kosza. Przez 8 kolejnych minut gnieźnianie nie potrafili zdobyć punkt, a gospodarze kończyli kontrataki niemal bezbłędnie. Katastrofalna postawa podopiecznych Łukasza Staszkiewicza zarówno w ataku, jak i w obronie, totalny brak woli walki sprawiły, że już do przerwy Gniezno przegrywało 56 : 15.

Niestety w drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Fatalnie dysponowani tego dnia liderzy zespołu Kiełpiński (11 strat) i Kwapiszewski (12 strat) popełniali stratę za stratą, co kończyło się niemal zawsze łatwymi punktami przeciwników. Problemy pojawiały się także pod tablicą, gdzie gospodarze zbierali każdą piłkę i dobijali do skutku, każdy z rzutów. 30 % skuteczność w rzutach za 2 i 0 % w rzutach za 3 (0/18) MKK nie zostawiała złudzeń. Brak w szeregach gnieźnian Milaka (choroba), miał kolosalny wpływ, tak na walkę o zbiórki, jak i postawę w obronie zespołu z Pierwszej Stolicy. Bardzo słaba gra w obronie, a do tego 50 strat piłki sprawiły, że zespół Kasprowiczanki zdemolował MKK Gniezno wygrywając ostatecznie 116 : 30.

Jedynym jasnym punktem był występ Łukasza Walkowiaka rocznik 2003, który w rywalizacji z o 3 lata starszymi przeciwnikami wypadł tego dnia zdecydowanie najlepiej w zespole.

Kasprowiczanka I Ostrów Wlkp. : MKK Gniezno    116 : 30 (27:9, 29:6, 34:5, 26:10)

Punkty dla MKK: Kwapiszewski 10, Andrzejewski 5, Walkowiak 4, Gaweł 4, Szczapa 3, Kiełpiński 2, Kierzek 2, Kniaź 0, Trafny 0, Budziak 0.

Ostatnie dwa mecze w tym roku kalendarzowym MKK zagra na własnym parkiecie: 19 grudnia o godz. 18:30 podejmie Obrę Kościan, a 22 grudnia o godz. 12:00 zmierzy się z drugim zespołem Kasprowiczanki Ostrów Wlkp.