Młodziki młodsze Mieszka lepsi od Akademii Reissa!

2014-03-30

W inauguracyjnym meczu Grupy Mistrzowskiej młodzicy młodsi Mieszka Carbon-Gniezno (rocznik 2002) pokonali zespół Akademii Reissa 5-4, choć jeszcze na 3 minuty przed końcem meczu biało-niebiescy prowadzili 5-1.

Zespół z Poznania to na pewno jeden z mocniejszych zespołów Grupy Mistrzowskiej i zwycięstwo nad nimi daje dobrą pozycję wyjściową przed walką o mistrzostwo Wielkopolski. Mecz ten pokazał także, że nie można nawet na chwilę dekoncentrować się, bo może to zakończyć się nieoczekiwaną stratą punktów.

Po pierwszej połowie gnieźnianie prowadzili 2-0 i kontrolowali przebieg spotkania. Jeszcze lepiej układała się druga połowa meczu gdy w cztery minuty młodzicy Mieszka strzelili trzy bramki i prowadzili już 5-0. To że trzeba grać do końca pokazali goście z Akademii, strzelając cztery bramki, a trzy ostatnie w ostatnich trzech minutach gry.

Mieszko-Carbon Gniezno - Akademia Reissa 5-4 (2-0)

bramki: Olivier Zakrzewicz 2, Kacper Zimmer 2, sam. 1

Mieszko-Carbon: Szymon Steć - Dawid Malęgowski, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer a także Jakub Bobkiewicz, Bartosz Kwitowski, Jakub Kuczewski, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Jakub Dzięcielski, Hubert Matlak, Bartosz Bluege

Z tydzień gnieźnianie udają się do Mosiny na mecz z Orlikiem i na pewno są faworytami tego pojedynku.