Mocno osłabiony Sklep Polski MKK pokonał Rawię Rawicz

2018-12-17

W miniony weekend, drugoligowa drużyna Sklep Polski MKK Gniezno miała pauzę w rozgrywkach. Nie oznaczało to jednak, że seniorska koszykówka w Gnieźnie miała przerwę. W niedzielę 16 grudnia drugi zespół MKK - trzecioligowcy podejmowali w hali przy ulicy bł. Jolenty drużynę Rawii Rawicz.

Z różnych przyczyn spowodowanych kontuzjami oraz problemami osobistymi w barwach drużyny Sklep Polski MKK Gniezno mogło wystąpić tylko pięcioro zawodników jednak kibice, którzy pojawili się na hali, byli świadkami bardzo zaciętego i emocjonującego spotkania. Walka toczyła się bowiem punkt za punkt. Było bardzo ciekawie, a zrobiło się jeszcze ciekawiej, ponieważ kapitan MKK człapał na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty piąte przewinienie i musiał opuścić plac gry. Wynik na tablicy był w tym momencie korzystny dla gnieźnian (+ 3pkt), ale stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Do końca meczu musieli bowiem grać w 4 przeciwko 5.

Druga połowa to mądra gra w obronie, wykorzystywanie błędów przeciwnika i, stopniowe powiększanie prowadzenia pomimo braku jednego zawodnika. Goście z Rawicza nie potrafili znaleźć recepty na osłabiony zespół MKK i ostatecznie przegrali spotkanie w stosunku 77:71.