Mocny akcent na koniec

2017-04-02

Nie było sensacji w ostatnim meczu rundy zasadniczej pomiędzy AZS AWF Poznań a MKS Urbis Gniezno. Gnieźnianki, tak jak we wszystkich innych meczach tego sezonu, okazały się lepsze od swoich rywalek i pewnie zgarnęły dwa punkty za zwycięstwo.

Początek spotkania, do którego doszło w Poznaniu w sobotę 1 kwietnia nie zwiastował wysokiej wygranej drużyny gości. Gospodynie trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, jednak przy stanie 3:3 rozpoczęła się długa seria gnieźnianek, które wypracowały sobie siedmiobramkową przewagę, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Przewaga rosła, by w 30. minucie zatrzymać się na trzynastu punktach (20:7).

Druga połowa to już spokojna kontrola wydarzeń na boisku. Szczypiornistki MKS-u nie zwiększały przewagi, ale jednocześnie pozwalały rywalkom na znacznie zmniejszenie dystansu.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem MKS Urbis 30:18. Tym samym podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka nie przegrały ani jednego spotkania w ciągu rundy zasadniczej. Przed gnieźniankami ostateczna walka o awans. Jej szczegóły poznamy niebawem.

MKS Urbis Gniezno: Kobyłecka, Tarczyńska – Nowicka (3), Wojtkowiak (5), Niedzielska (4), Siwka, Różańska (3), Giszczyńska (5), Dolacińska (2), Chojnacka (2), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Łęgowska (2), Rachela (1), Walkowska (3), Ochocka.