Na boisku ogromna mobilizacja – MKK wygrywa w Toruniu

2018-10-16

W sobotę 13 października seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno udali się do Torunia by zmierzyć się z drużyną AZS UMK PBDI Toruń.

Po dwóch porażkach na swoim terenie, bardzo chcieli  zdobyć pierwsze 2 punkty do ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę ciągły brak nominalnej „jedynki” Piotrka Golasińskiego nie było to ułatwione zadanie. Od początku meczu gracze z Gniezna wyszli bardzo zmotywowani i zaangażowani. Zaowocowało to dobrym początkiem i objęciem kilkupunktowej przewagi. W drugiej kwarcie cały czas utrzymywało się kilka oczek przewagi przyjezdnych. Przewaga sięgała już 13 punktów, aby po niezłej końcówce graczy z Torunia stopniała do 8 punktów do przerwy. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze doprowadzając do deficytu 1 punktu. Ostatnia kwarta to próba nerwów z obu stron. W całym meczu obie drużyny stawały na linii 61 razy (40 rzutów osobistych Sklepu Polskiego MKK Gniezno). Gracze AZSu zbliżyli się do gnieźnian na 1 punkt na około minutę do końca spotkania. Od tego czasu jednak, punkty zdobywali już tylko seniorzy MKK. 71-67 dało pierwszą wygraną w sezonie 2018-2019. Miejmy nadzieję, że kolejne wygrane są już tylko kwestią czasu dla graczy z Gniezna.

Kolejna okazja na punkty już w najbliższą sobotę 20 października, kiedy to Sklep Polski MKK Gniezno uda się do Szczecina na mecz z tamtejszą drużyną Ogniwa Polbit Szczecin. Go MKK!!

Najbliższy mecz w Gnieźnie 27 października o godz. 16.00. Przeciwnikiem Sklep Polski MKK Gniezno  będzie  Arka II Gdynia. Drużyna zaplecza ekstraklasy. Zapowiada się ciekawe widowisko.

AZS UMK PBDI Toruń – Sklep Polski MKK Gniezno 67-71 (12-15, 15-20, 19-17, 21-19)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno: M.Szydłowski 15, E.Rau i D.Dobrzycki 13, F.Andrzejewski 8, M.Sobkowiak i M.Szorcz 6, D.Wietrzyński 5, E.Chmielewski i K.Tyborowski 2

Punkty dla AZS UMK PBDI Toruń: R.Plebanek 16, K.Maćkiewicz 15, S.Murowicki 12, I.Grochowski 10, J.Sowa 4, K.Lambarski 3, M.Karczewski i A.Lisewski 2