Na kolejkę przed końcem rozgrywek poznaliśmy mistrza WL Gniezno sezonu 2014/2015 a jest nim PHU Zosia

2015-02-16

Przed nami ostatnia prosta gnieźnieńskiej WL Ligi Gniezno, która swój premierowy sezon 2014/2015 zakończy w niedzielę 22 lutego. Nim do tego dojdzie w weekend 14-15 lutego rozegrane zostały w hali GOSiR przy ulicy Pzczkowskiego, kolejne mecze drużyn uczestniczących w tej rywalizacji piłkarskiej.

Artor Winiary blisko Pucharu Mistrzów

Po sobotnich spotkaniach 14 lutego otrzymaliśmy odpowiedzi na dwa pytania. Znamy już brązowych medalistów oraz drużynę, która prawdopodobnie z czwartego miejsca awansuje do Pucharu Mistrzów.

Tuż poza podium znalazł się Artor Winiary. Przed sobotnią kolejką był piąty za Husarią, jednak miał ogromną przewagę w terminarzu. Artor grał z White Taste, Husaria z Zosią. Oba zespoły dzieliły dwa oczka. Winiarska ekipa problemów ze zwycięstwem nie miała. Wygrała z czerwoną latarnią ligi aż 14:1. Skutecznością zaimponował Konieczka, który wpakował 10 bramek i objął przodownictwo w klasyfikacji strzelców. Artor wyprzedził Husarzy o punkt i czekał na rozstrzygnięcie w ich starciu z Zosią. Auto Format-owi potrzebny był remis. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Po zmianie stron skuteczniej zaatakował wicelider. Na początku drugiej odsłony Zosia wyszła na prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętowała w końcówce pojedynku. Ostatecznie czwartą lokatę zajął Artor, który zagra w Pucharze Mistrzów tylko w przypadku porażki G-Fighters w meczu półfinału Pucharu WL Ligi.

Wygrała Zosia, wygrał też El-Gład. Lider nie dał szans Marbud-owi i zwyciężył 3:1. El-Gład w tym spotkaniu przegrywał 0:1, jednak po dwóch minutach wszystko wróciło do normy i prowadził 2:1. Wynik meczu na 3:1 został ustalony w ostatnich sekundach potyczki. Trzy punkty pozwoliły El-Gład-owi zachować pozycję lidera.

Zwycięstwa czołowej dwójki przekreśliły szanse Hil-Gaz-u na coś więcej niż trzecie miejsce. Pomimo tego świeżo upieczeni brązowi medaliści rozprawili się z G-Fighters. Wygrali 3:1.

Wyniki i strzelcy sobotniej kolejki – 14.02.2015:

KS ARTOR WINIARY – WHITE TASTE 14:1 (5:0)
Konieczka 10, Heliasz 2, Melewski, Tomalczyk – Jarzyński

PHU ZOSIA – HUSARIA AUTO FORMAT 2:0 (0:0)
Rychłowski, Kaźmierczak

EL-GŁAD ELEKTROINSTALACJE – MARBUD 3:1 (2:1)
Alamenciak 2, Janaszak – P.Fuszpaniak

HIL-GAZ – G-FIGHTERS 3:1 (0:0)
Staniszewski 3 – Rzepecki

PHU Zosia mistrzem WL Ligi Gniezno!

W niedziel 15 lutego na kolejkę przed końcem rozgrywek poznaliśmy mistrza gnieźnieńskiej WL Ligi sezonu 2014/2015. Po dwóch wygranych i porażce najgroźniejszego rywala została nim PHU Zosia. El-Gład musi w tym przypadku zadowolić się srebrnymi krążkami.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu wygrała Zosia. Wicelider tabeli pokonał pewnie i wysoko G-Fighters 5:1. Przed drugim pojedynkiem Zosi odbyła się niezwykle ciekawa potyczka, która mogła zadecydować o tym kto zgarnie złote medale. El-Gład zmierzył się z Hil-Gaz-em. Ci pierwsi musieli wygrać, ci drudzy grali już na luzie, gdyż wcześniej zapewnili sobie ostatnie miejsce na podium. Mecz lepiej rozpoczął Hil-Gaz, który jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. El-Gład wyrównał jeszcze w pierwszej odsłonie i na przerwę schodził z remisem 1:1. Po zmianie stron jako pierwsi trafili biało-zieloni. Ponownie też do wyrównania doprowadził El-Gład. Działo się to dwie minuty przed końcową syreną. Ostatnie 180 sekund należało już do Hil-Gaz-u, a konkretniej Garstki. Zdobył on dwie bramki dla swojej drużyny i przypieczętował wygraną w hicie kolejki. Hil-Gaz zwyciężył 4:2 i sprawił konkretny prezent PHU Zosi. Do mistrzostwa brakowało im wygranej z Artor-em. Niespodzianki nie było. Zosia nie dała szans rywalom i wygrała 3:0. Przypieczętowała tym samym mistrzostwo WL Ligi Gniezno w sezonie 2014/2015!

W ostatnim niedzielnym pojedynku Pelikan Żydowo wygrał z Marbud-em 3:1 i zachował szanse na zajęcie szóstego miejsca na koniec sezonu.